„Coca-Cola“ uždaro gamyklą Alytuje

, Daina Baranauskaitė
„Coca-Cola“ uždaro gamyklą Alytuje
Užsienio investuotojai palieka Lietuvą. Kompanija „Coca-Cola“ uždaro gamyklą Alytuje, iš kurios bus atleista apie 80 žmonių. Pasaulinė bendrovė nutarė iškelti gamybą į Lenkiją. Alytaus meras Vytautas Grigaravičius sako esąs šokiruotas ir bijo naujos emigracijos bangos iš miesto.
Gamykla Alytuje buvo vienintelė tokia Baltijos šalyse. „Sodros“ duomenimis, „Coca-Cola HBC Lietuva“ rugsėjo 1 dieną dirbo 215 žmonių. Tačiau gamybos padalinyje dirba apie 90 žmonių. Tai, kad gamykla iškeliama, patvirtino ir pati įmonė. Išvijo noras būti konkurencingais? 
Kaip „Dainavos žodžiui“ patvirtino UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“ komunikacijos vadovė Gabrielė Šerėnienė, gamyba Alytaus gamykloje bus nutraukta užtikrinant, kad tai bus padaryta laikantis visų teisinių reikalavimų. Bendrovė ketina užbaigti gamyklos veiklą 2016 m. lapkričio pabaigoje. „Tokį sprendimą paskatino siekis likti kuo labiau konkurencingiems šalyse, kuriose veikia „Coca-Cola“, ir tiekti vartotojams geriausius gaminius bei paslaugas rinkoje“, – teigė G. Šerėnienė.
„Coca-Cola“ gamykla Alytuje veiks iki lapkričio 30 dienos, o visiems atleistiesiems jau pažadėtos išeitinės kompensacijos. Ne paslaptis, kad gamykla buvo vienas geriausių darbdavių Alytuje, nes atlyginimai prilygo Kauno ar Vilniaus vidurkiui. Todėl ir darbuotojų kaita buvo menka. „Bendradarbiaudami su kitomis gamyklomis regione ieškosime visų galimybių atleidžiamiems darbuotojams pasiūlyti tęsti veiklą mūsų bendrovėje. Centrinis Lietuvos ir Baltijos šalių sandėlis bei logistikos centras liks veikti Kaune“, – pažymėjo „Coca-Cola HBC Lietuva“ atstovė, pridūrusi, kad organizacinis pokytis neturės įtakos kitiems bendrovės padaliniams, nesusijusiems su gamykla. Alytuje gaminama „Coca-Cola“ PET buteliuose, o skardinės jau dabar vežamos iš Lenkijos.
Miesto vadovai šokiruoti. Apie pokyčius savivaldybei pranešė rugpjūčio 31 dieną į Alytų atvykęs vienas iš pasaulinės kompanijos vadovų. 
Alytaus darbo biržos duomenimis, šiuo metu mieste yra 5400 darbo ieškančių asmenų. Per dieną užsiregistruoja 20–30 asmenų. „Informaciją apie „Coca-Cola“ gamyklos situaciją žinome. Tačiau yra ir laisvų darbo vietų, tikrai nėra tragiškos situacijos, bandysime tiems žmonėms pasiūlyti kitas darbo vietas, perkvalifikuoti“, – sakė Alytaus darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Nida Dambauskienė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)