„Raguvilė“ paprašyta vėl valyti gatves Alytuje

, Alius Mikelionis
„Raguvilė“ paprašyta vėl valyti gatves Alytuje

Vytautas Jastremskas, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Kai šių metų sausio 5 dieną Santaikos gatvėje į kalnelį negalėjo užkopti net sunkvežimiai su grandinėmis ant ratų, už Alytaus gatvių barstymą buvo  atsakinga Kretingos rajone registruota UAB „Raguvilė“. Kilus vairuotojų nepasitenkinimui, sureagavo ir Alytaus miesto savivaldybė. Nors bendrovė dar turėjo sutartį, ją miesto valdžia nusprendė nutraukti ir skelbti naują konkursą. 
Miesto administracija sugriežtino gatvių valymo sutarties sąlygas – nurodyta, per kiek laiko turi būti reaguota į ekstremalias oro sąlygas. Be to, naujas paslaugos tiekėjas turės į automobilius sumontuoti GPS įrenginį – taip bus matoma, kur buvo valomos gatvės. GPS duomenis galės tikrinti savivaldybės specialistai. Būtent dėl to kildavo daugiausiai ginčų. Savivaldybė manė, jog gatvės nevalomos, komunalininkai dievagojosi dirbantys. 
Konkursas įvyko dar vasarą. Už 282 tūkstančius eurų tvarkyti gatves panoro bendrovė „Ordo“. Ji ir laimėjo savivaldybės konkursą. Tuo tarpu „Raguvilė“ jį apskundė. 
Vis tik alytiškių bendrovė „Ordo“ sutarties taip ir nepasirašė, mat suprato, kad pelno daug neturės. Be to, bendrovės netenkino atsiskaitymo terminai. Artėjant žiemai miesto vadovai sunerimo, kas prižiūrės gatves. Tuomet prisiminta pernai ne itin gerai kelius valiusi bendrovė „Raguvilė“. 
„Ačiū įmonei, kad sutiko pradėti priežiūros darbus ir dirbti konkurse iškeltomis sąlygomis. Tik bus pereinamasis laikotarpis, kai mes taikysim mažesnes sankcijas, kadangi jiems reikia pasiruošti, tas nebuvo numatyta jų biudžetuose, gali trūkti žmonių. Žodžiu, bus pereinamasis laikotarpis, kol įmonė galės visiškai pradėti funkcionuoti pagal sutarties sąlygas, o mėnesį ar pusantro taikysim palengvintas“, – po derybų su UAB „Raguvilė“ direktoriumi kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius V. Jastremskas.
UAB „Raguvilė“ vadovas Virginijus Brazauskas sako, kad dėl Alytaus miesto savivaldybės metų pradžioje išreikšto nepasitikėjimo įmone, o vėliau ir nutrauktos sutarties nuoskaudų nejaučiantis. Esą versle taip nutinka. Didžiausia problema – laiko trūkumas, mat įmonė nelaimėjusi konkurso atleido dalį darbuotojų, nesirūpinta ir druska, nors nuo pernai šiek tiek likę.
Alytaus miesto pagrindinės gatvės, kurias ir turės valyti „Raguvilė“, sudaro 160 kilometrų. Įmonės vadovas sako už savivaldybės skirtus mažiau nei 300 tūkstančių eurų prižiūrėti gatves įmanoma, tačiau, kad jos būtų prižiūrimos geriau, tektų įsigyti daugiau spec. technikos. UAB „Raguvilė“ Alytaus gatves valo nuo 2012 metų.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)