„Rudenėlio linksmybės“ lopšelyje-darželyje „Putinėlis“

, Aldona Marčiulaitienė, lopšelis-darželis „Putinėlis“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė
„Rudenėlio linksmybės“ lopšelyje-darželyje „Putinėlis“

„Rudenėlis kraitelę
Bruknių uogom apkaišė.
Rudenėlio kraitelėj
Šitiek saulėtų vaišių.“

Visą savaitę lopšelio-darželio „Putinėlis“ vaikučiai, tėveliai ir pedagogės turėjo galimybę atskleisti savo kūrybinius sugebėjimus, dalyvaudami rudens gėrybių parodoje.
Smagu buvo girdėti vaikų tariamus žodžius: „čia mes su tėveliu iš cukinijos padarėme laivelį“, „o aš su mamyte – ežiuką“, „mes su mama iš moliūgo padarėme didelį žmogeliuką“...
Gražią ir saulėtą spalvoto rudenėlio popietę lopšelio-darželio „Putinėlis“ kieme šurmuliavo linksmas būrys: vaikučiai, jų tėveliai, seneliai, darbuotojai. Lauke, prie trobelės puikavosi gražuoliai moliūgai, pintinės obuolių, grybų, šermukšnių ir kitų gėrybių. Ant stalo garbingą vietą užėmęs buvo šeimininkės pyragas. Pati šeimininkė (vyresnioji auklėtoja Vilma Dulevičienė) visus sveikino ir kvietė burtis arčiau trobelės. Džiaugėsi atvykusiais „obuoliukais“, „lapeliais“, „grybukais“, „pomidorais“, „žirniukais“, „pupelėmis” ir „roputėmis“.
„Rudenėli, rudenėli, kur pradingo vasarėlė,
„Gal gandreliai ant sparnų ją nusinešė kartu...“, – linksmai dainavo vaikai.
Staiga gryčios šeimininkė pasigedo savo dziedulio. Jis (vyresnioji auklėtoja Danutė Urbonienė) pasirodė nešinas rudens gėrybių maišu. Dzieduliui betraukiant iš maišo rudens gėrybes, kiekvienos grupės vaikučiai prisistatė skanduote, dainele ar žaidimu.
Tikros linksmybės prasidėjo, kai, išgirdusi linksmą vaikų klegesį, atlingavo meškutė (vyresnioji auklėtoja Vida Balčiūnienė). Jai buvo smalsu sužinoti, ar skanios užaugo roputės. Meška buvo pakviesta padėti bobutei ir diedukui išrauti roputę.
Meškutė pakvietė visus smagiai palenktyniauti, kas greičiau karučiais suveš obuolius.  Lenktynėse dalyvavo ir bobutė su dieduku, ir vaikai, ir pedagogės, ir tėveliai. Kiek smagaus juoko buvo, kai nerangusis diedukas nugriuvo, išbarstydamas obuolius.
Šeimininkė pakvietė visus bendruomenės narius bendram rateliui. Per visą aikštelę nuvilnijo: „Graži mūsų šeimynėlė šiandien susirinko...“.
Šventės kulminacija tapo vaišės. Dosnioji meškutė vaikučius apdovanojo keptais grybukais, šeimininkė visus vaišino pačios keptu pyragu, o diedukas – obuoliais.
Ilgai netilo linksmas šurmulys: skambėjo muzika, klegėjo linksmi vaikų balsai, šypsojosi laimingos mamytės, blykčiojo fotoaparatai...
Gera buvo pabūti  visiems kartu ir pasidžiaugti rudenėlio linksmybėmis.
 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)