„Šiauriečiai“ užplūdo Alytų

, Alius Mikelionis
„Šiauriečiai“ užplūdo Alytų

Pavykęs renginys įkvėpė surengti žygį rudenį.

Ne kasdien Alytuje išvysi beveik 500 žmonių, apžiūrinčių gražiausias Dzūkijos sostinės vietas. Būtent tiek sveiką gyvenimo būdą propaguojančių piliečių iš visos Lietuvos susirinko į devintąjį Alytaus mieste rengiamą šiaurietiško ėjimo žygį „Geras žygis Alytuje“, nors visai neseniai pamatę žmogų su šiaurietiškomis lazdomis rankose daug kas palydėdavo keistu žvilgsniu.
Dalyviai galėjo rinktis trasos ilgį. Buvo siūloma 7 kilometrų, 16 ir 30-ies kilometrų distancija. Sveikuoliai galėjo pasimėgauti gražiausiomis Alytaus vietomis. Žygis prasidėjo nuo Didžiosios Dailidės ežerėlio ir tęsėsi Baltosios rožės tiltu, Alytaus piliakalniu. Vėliau grupelės atsiskyrė, mat dalyvių distancijos skyrėsi.
Renginio organizatorius Vidas Marciulevičius džiaugėsi dalyvių gausa, kuri netgi šiek tiek išgąsdino organizatorius. Renginyje panoro dalyvauti 435 žygeiviai. Jauniausiam 5 metai, vyriausiam – 76.  Renginio organizatorius mintimis grįžo į pirmą žygį. Tąkart jis vyko 2010 10 10, septyni dalyviai ėjo 10 kilometrų. Kituose žygiuose dalyvių būdavo apie 100.
Šiaurietišką ėjimą renkasi įvairaus amžiaus žmonės. Neretai galima išvysti ir pagyvenusius žmones, kuriems ilgesnis vaikščiojimas sudėtingesnis, mat einant be lazdų pagrindinis krūvis tenka kojomis. Tuo tarpu šiaurietiškos lazdos dalį krūvio perkelia rankoms. Toks ėjimas – ne tik sutvirtina  raumenis ir sąnarius, bet ir gerina  širdies darbą, skatina  medžiagų apykaitą – per valandą išeikvojama vidutiniškai apie 400 kalorijų, šiautietiškame ėjime nėra tikslo varžytis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)