Alytaus krepšininkėms – sidabras, vaikinams – bronza

, Alius Mikelionis

Merginos tapo MKL U18 vicečempionėmis.

Alytus įrodė, kad yra vienas sportiškiausių šalies miestų ir produktyviausių sportininkų ruošimo centrų šalyje. Balandžio 14–15 dienomis Kaune, A. Sabonio krepšinio centre, vyko Moksleivių krepšinio lygos (toliau – MKL) U18 finalai. Į pajėgiausių  šalies aštuoniolikmečių ketvertuką pateko Irenos Špiegienės ir Sigito Krukio auklėtiniai.
Alytiškės paneigė visas prognozes ir jau pusfinalyje 80:73 įveikė finalo ketverto favorites Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ atstoves. Alytaus SRC per pirmas 10 minučių perėmė rungtynių kontrolę ir susikrovė 6 taškų pranašumą. Antrame ketvirtyje žaidimas išsilygino, tačiau priekyje ir toliau buvo Dzūkijos atstovės. Trečiame kėlinyje Irenos Špiegienės auklėtinės dar kartą spurtavo ir savo pranašumą padidino iki 13 taškų. „Aistės“ ketvirtame kėlinyje nebeturėjo kur trauktis, metėsi į puolimą ir pradėjo mažinti atsilikimą, tačiau Alytaus SRC atsilaikė ir iškovojo kelialapį į finalą. Į didįjį finalą alytiškėms padėjo patekti rezultatyvus Karolinos Kazočiūnaitės (24 taškai), Kristinos Masionytės (17 taškų), Saulės Mikelionytės (13 taškų) ir Indrės Kareivaitės (12 taškų) žaidimas.
Šeštadienį finale susitiko Alytaus ir Vilniaus ekipos. Sezono metu abi komandos pasidalijo po pergalę. Vis tik finale pajėgesnės buvo sostinės krepšininkės – 60:48. Alytaus merginoms, kurios treniravosi ir tobulėjo kartu devynerius metus, tai buvo paskutinis sezonas ir jis buvo sidabrinis. Kitą sezoną MKL sezone jau negalės dalyvauti 1999 metais gimusios merginos, todėl komandą bus priversta palikti Alytuje užaugusi ir miestą garsinanti perspektyvi sportininkė Karolina Kazočiūnaitė, Gabrielė Čiaplinskaitė, moterų RKL krepšinyje jau spėjusi debiutuoti Indrė Kareivaitė, žurnalistika besidominti Gytautė Barzdžiūtė. Tačiau komandoje lieka auksinis branduolys – 2000–2001 metais gimusios merginos, kurios pernai U16 čempionate  užėmė pirmą vietą.
Bronzos medalius į Alytų parvežė ir trenerio Sigito Krukio auklėtiniai, kurie mažajame finale 74:69 palaužė Vilniaus krepšinio mokyklos ekipą.
Geriau pradėjusi rungtynes Granto Vasiliausko vedama Alytaus SRC komanda pirmajame kėlinyje šovė į priekį ir atitrūko 12 taškų. Įdėję nemažai pastangų Vilniaus krepšinio mokyklos aštuoniolikmečiai išlygino ir netgi persvėrė rezultatą antrajame kėlinyje, tačiau neilgam. Prieš didžiąją pertrauką Alytaus komanda turėjo 3 taškų persvarą.
Antroje pusėje alytiškiai vėl atsiplėšė dešimt taškų. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai prisivijo varžovus iki trijų taškų, tačiau tuomet M. Pocevičius įmetė dvi baudas ir įtvirtino penkių taškų persvarą užtikrindamas bronzos medalius savo komandai.
Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Grantas Vasiliauskas, kuris surinko 22 taškus. Matas Sabaliauskas pridėjo 16, o Martynas Pocevičius – 14.