Alytaus ligoninėje karantinas, sustabdytas ugdymo procesas mokyklose

, Daina Baranauskaitė
Alytaus ligoninėje karantinas, sustabdytas ugdymo procesas mokyklose

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje draudžiama lankyti ligonius.

Nuo pirmadienio Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje – karantinas. Gydymo įstaigos  direktoriaus įsakymu, imtasi visų būtinų priemonių – pas ligonius neįleidžiami lankytojai, sustabdyti planiniai gydymai, stabdomos planinės operacijos. Sveikstantys ligoniai išleidžiami namo, kad atsilaisvintų vietos susirgusiems gripu. Nuo pirmadienio ugdymo procesas sustabdytas devyniose mokyklose, nuo antradienio – ir likusiose aštuoniose.
 
Ligoninėje – karantinas
Alytaus apskrities ligoninėje – karantinas. Imtasi visų karantino metu būtinų procedūrų: papildomai dezinfekuojamos, vėdinamos patalpos, ribojamas ligonių lankymas. Lankytojams į ligoninės skyrius draudžiama ateiti – apie tai perspėja pakabinti skelbimai. Iš 900 ligoninės darbuotojų 200 yra pasiskiepiję nuo gripo, tačiau gripas guldo ir pačius medikus.
„Paskelbus karantiną, ėmėmės visų priemonių, kad darbas vyktų sklandžiai. Pirmiausia, uždraustas ligonių lankymas, sustabdyti planiniai gydymai ir operacijos. Yra sergančių personalo darbuotojų, todėl esant reikalui atšauksime žmones iš atostogų, komandiruočių“, – komentavo Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja Danutė Kuzmickienė.
Anot D. Kuzmickienės, gripu sergančių vaikų ir suaugusiųjų skaičius labai panašus. Kol kas vietų ligoninėje netrūksta.
„Visi sveikstantys pacientai, kurie gali tęsti gydymą namuose, išrašomi, kad būtų vietų sergantiems gripu. Nėščiosios, kurios užsikrėtę pandeminiu gripu, dėl jų ir vaikelio saugumo išvežamos gydyti į tretinį lygį“, – teigė pašnekovė.
Ypatingai gripas pavojingas asmenims, kurie serga lėtinėmis ligomis. Ši žmonių grupė turi galimybę nemokamai pasiskiepyti.
Medikai pataria šiuo metu ypatingai vengti masinių renginių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose. Jei to išvengti neįmanoma, dėvėti apsauginę kaukę. Susitikus su kitais asmenimis, vengti prie jų liestis. Karantinas tęsis iki tol, kol bus paskelbta epidemijos pabaiga.
 
Mokyklose sustabdytas ugdymo procesas
Nuo trečiadienio dėl išaugusio sergančių mokinių skaičiaus pamokos nevyks dar 6 švietimo įstaigose: Alytaus Panemunės pagrindinėje mokykloje, Piliakalnio progimnazijoje, Jotvingių, Šv. Benedikto, Putinų ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijose. Mokymo procesą visose gimnazijose ketinama atnaujinti nuo vasario 5 d., o Alytaus Piliakalnio progimnazijoje ir Panemunės pagrindinėje mokykloje – nuo vasario 7 d.  Sergamumas mokymo procesą sustabdžiusiose švietimo įstaigose šiuo metu svyruoja nuo 22,9 iki 39  proc.
Trečiadienio duomenimis, ugdymo procesas bus vykdomas tik dviejose iš 17 Alytuje esančių bendrojo ugdymo mokyklų: Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje ir Alytaus „Vilties“ mokykloje-darželyje.
Antradienį Alytuje ugdymo procesą nutraukė 9 bendrojo ugdymo mokyklos. Nuo pirmadienio pamokos ir užsiėmimai nevyksta „Drevinuko“ mokykloje-darželyje, „Sakalėlio“ ir Senamiesčio pradinėse mokyklose, Dainavos, Šaltinių, Vidzgirio, „Volungės“, Likiškėlių pagrindinėse mokyklose,  Suaugusiųjų ir jaunimo mokykloje.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)