Alytaus policija turi modernų greičio matuoklį

, Daina Baranauskaitė
Alytaus policija turi modernų greičio matuoklį

Moderni įranga sumontuota į žymėtą policijos automobilį.

Nuo šiol Alytaus policija turi papildomą priemonę greitį viršijantiems ir Kelių eismo taisykles pažeidinėjantiems vairuotojams tramdyti. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Alytaus miesto savivaldybės taryba.
Ketvirtadienį Alytaus miesto taryba savo sprendimu perdavė Alytaus miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausantį ilgalaikį materialųjį turtą – transporto priemonių greičio matavimo ir numerių nuskaitymo sistemą, kurios vertė 35 000 eurų, valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.
Viename Alytaus policijos tarnybiniame automobilyje sumontuotas mobilus greičio matuoklis. Tiesa, miesto tarybos nariams buvo netikėta, kad greičio matuoklis įmontuotas į žymėtą transporto priemonę. Tikėtasi, kad greičio matavimo sistema veiks nežymėtame  automobilyje. 
„Kai komisariato vadovas kreipėsi į mus su pasiūlymu pirkti greičio matavimo sistemą, kalbėjome, kad ji turėtų būti sumontuota nežymėtame policijos automobilyje. Dabar įvyko tarsi nesusipratimas. Susitiksime su naujuoju komisariato vadovu ir aptarsime, kodėl jie nesilaikė žodinio susitarimo“, – situaciją komentavo Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.
Minėto greičio matavimo sistemos viena funkcijų – matuoti tiek atvažiuojančių, tiek ir nuvažiuojančių transporto priemonių greitį, neatsižvelgiant į tai, ar tarnybinis automobilis stovi, ar važiuoja. Greičio matavimo sistema susideda iš radaro, vaizdo kamerų ir kompiuterinės programos įrangos. Užfiksuoti greičio viršijimo atvejai automatiškai perduodami Lietuvos kelių policijos tarnybai.
Mobili kelių transporto kontrolės sistema veikia analogiškai į abi puses iš stovinčio ir važiuojančio tarnybinio automobilio. Ši sistema nuskaito transporto priemonių valstybinius numerius, tikrina, ar automobiliai turi galiojančią valstybinę techninę apžiūrą ir privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)