Alytaus taryboje – nauja Liberalų frakcija

, Daina Baranauskaitė
Alytaus taryboje – nauja Liberalų frakcija

Alytaus taryboje – nauja Liberalų frakcija.

Oficialiai darbą Alytaus taryboje pradeda susijungusi Liberalų ir centro bei Liberalų sąjūdžio nauja frakcija – Alytaus Liberalų frakcija. Joje dirbs 5 nariai. Tai antroji pagal mandatų skaičių frakcija taryboje. Kodėl sumanyta telkti jėgas ir kaip į besikeičiantį politinės įtakos žemėlapį reaguoja miesto vadovas, domisi „Dainavos žodis“.
Alytaus miesto savivaldybės taryboje buvo viešai pagarsintas pareiškimas, kuriame pranešta, jog Liberalų ir centro bei Liberalų sąjūdžio nariai taryboje jungiasi į bendrą Liberalų frakciją. Kaip teigia jungtis nutarę politikai, būta ilgų svarstymų ir dvejonių, tačiau galiausiai apsispręsta tapti antrąja pagal dydį frakcija taryboje.
„Iš tiesų mes matome, kad apie daugelį problemų mieste mąstome panašiai. Gal liberalai šiek tiek liberaliau, tačiau rasime bendrus sprendimus“, – sakė Liberalų ir centro sąjungos Alytaus skyriaus pirmininkas Gediminas Jegelevičius.
Naujojoje frakcijoje – visi nariai žinomi kaip savo nuomonę ne tik turintys, tačiau ir viešai principingai reiškiantys asmenys. Esą susivieniję jie bandys būti dar įtakingesni priimant sprendimus.
„Mes kaip dirbome, taip ir dirbsime valdančiojoje daugumoje, tačiau neužmerksime akių, jeigu kažką bus bandoma padaryti ne miesto labui – tikrai principingai ginsime viešąjį interesą“, – tvirtino G. Jegelevičius. Jam pritarė ir Liberalų sąjūdžio atstovas taryboje Gediminas Daukšys: „Bendros frakcijos kūrimas nebuvo spontaniškas sprendimas. Kaip kad gerai išsimiegojus ar kad gražiau atrodytume. Mes sprendimą priėmėme atsakingai ir būsime stipresni, įtakingesni“.
Frakcijos seniūnu tapo liberalcentristas Kęstutis Bernatavičius. Tarp visų ryškių asmenybių teigia būsiantis it kempinė – sugersiantis emocijas ir bandysiantis ieškoti kompromisų.
„Na, manau, aš būsiu kaip kempinė, sugersianti visų ryškias emocijas ir bandysianti viską iškristalizuoti, sustyguoti. Aš esu treneris, tad bandysiu visus suvaldyti. Manau, seksis tikrai gerai“, – kalbėjo naujos frakcijos seniūnas K. Bernatavičius.
Alytaus miesto meras į Liberalų frakcijos atsiradimą, politikų telkimąsi, besikeičiantį politinės įtakos žemėlapį taryboje tvirtina žvelgiantis teigiamai.
„Mano požiūris į tai teigiamas. O kad bus antra pagal dydį frakcija taryboje – tikrai nesibaiminu. Gal daug kam atrodo, kad aš į mero kėdę labai įsikabinęs, tačiau nuoširdžiai pasakysiu: tikrai taip nėra. Sėkmės naujai frakcijai“, – sakė meras J. Krasnickas.
Šiuo metu Alytaus taryboje didžiausia socialdemokratų frakcija, joje – 8 asmenys. Naujojoje Liberalų frakcijoje – penki nariai. Buvusi antroji pagal įtaką Darbo partijos frakcija skilo. Teliko trys politikai. Dar trys – Giedrius Čereškevičius, Valius Micevičius ir Adelė Dimšienė – kol kas nepriklauso jokiai frakcijai. Tvarkos ir teisingumo frakcijoje yra trys nariai, opozicinėje Tėvynės sąjungos frakcijoje – trys nariai, greta šios frakcijos dirba Albinas Minkevičius, mat buvo pašalintas, vėl grąžintas į partiją. Buvusi socialdemokratė Irena Sedleckaitė taip pat nepriklauso jokiai frakcijai.

Komentarai

Alia čiudnas tas Krasnickas.

Alia čiudnas tas Krasnickas. Visi mato, kad mirtinai įsikibęs į savo kėdę, o jis ieško durnių, patikėsiančių kad taip nėra. Juk pats mato, kad nieko jam neišeina, tai ko dar laukti? O gal nori sumušti kitų pastatytų namų ,esant merais, rekordą?

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)