Alytaus tarybos narys susilietuvino pavardę – iš Jaruševičiaus tapo Jarušu

, Daina Baranauskaitė
Alytaus tarybos narys susilietuvino pavardę – iš Jaruševičiaus tapo Jarušu

V. Jarušas nutarė susilietuvinti pavardę.

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys, verslininkas Virginijus Jaruševičius susilietuvino savo pavardę ir nuo šiol jo pase įrašyta Jarušo pavardė. Anot tarybos nario, atsisakyti slaviškos priesagos pavardėje buvo visos šeimos sprendimas.
Šis politiko, verslininko sprendimas paaiškėjo tarybos posėdyje, kuomet miesto meras Vytautas Grigaravičius oficialiai į kolegą kreipėsi Jarušo pavarde. Pats tarybos narys teigia nesireklamuojantis draugams ar kolegoms apie savo pasirinkimą, sprendimas gimė šeimoje.
„Žinote, pavardžių galūnių trumpinimas prasidėjo nuo moterų. Jos ištekėjusios mėgsta susitrumpinti pavardes. Kai aš pradėjau domėtis pavardžių istorija, kaip jos istoriškai ir gramatiškai susiformavo, mane ir privedė prie šio sprendimo. Daugelis pavardžių turi slaviškas priesagas ir dar lietuviškas galūnes. Taigi, tas mano pavardės trumpinimas yra grynai gramatinis“, – kalbėjo V. Jarušas.
Verslininkas Virginijus Jarušas rekomenduoja visiems, norintiems susilietuvinti pavardes, paskaityti Lietuvos kalbininko, baltisto, dialektologo Zigmo Zinkevičiaus veikalus, kuriuose kalbama apie slaviškas priesagas pavardėse.
Beje, pirmieji šeimoje pavardę susilietuvino Jarušo sūnūs.
„Mes šeimoje aptarėme šį klausimą. Sūnūs tai padarė pirmieji. Dabar tai padariau aš. Mūsų mamytė dar delsia, tačiau taip pat pasiryžusi susilietuvinti savo pavardę“, – pasakojo pašnekovas.
Virginijaus Jarušo brolis Aurelijus Jaruševičius, taip pat dirbantis Alytaus taryboje, sako kol kas negalvojantis apie pavardės sulietuvinimą.
Asmenys, nusprendę pasikeisti vardus arba pavardes, pirmiausiai kreipiasi į savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrių, specialistai surenka reikalingus duomenis ir byla siunčiama į Teisingumo ministeriją, o gavus teigiamą atsakymą žmogui suteikiama teisė oficialiai pasikeisti vardą ar pavardę. 

Komentarai

Kada taip pat pasielgs pats

Kada taip pat pasielgs pats meras?

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)