Alytiškio prašymas nuskriejo į Europos Žmogaus Teisių Teismą

, Goda Čiginskaitė
Alytiškio prašymas nuskriejo į Europos Žmogaus Teisių Teismą

Neradęs teisybės Lietuvoje alytiškis A. Galakvoščius kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

Alytiškis, Alytaus nakvynės namų direktorius Artūras Galakvoščius savo socialinio tinklo paskyroje paskelbė, jog kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą. Netrukus po to sulaukė visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio.
„Dainavos žodžiui“ jis pasakojo, jog savo teises ginti nutarė dėl patirtos finansinės žalos. Savivaldos rinkimuose dalyvavęs ir sumokėto užstato neatgavęs alytiškis A. Galakvoščius apsidžiaugė, kai Lietuvos teismų karuselę praėjęs ir jam palankaus sprendimo nesulaukęs sužinojo, kad jo prašymą nagrinės Europos Žmogaus Teisių Teismas.
Į teismų karuselę A. Galakvoščius įsivėlė po praėjusių savivaldybės tarybos ir mero rinkimų. Jie ne tik alytiškiui buvo nesėkmingi, tačiau dar neteko ir sumokėto užstato – 1364 eurų.
Pašnekovas paaiškino, kad pagal anksčiau galiojusią tvarką, į Vyriausiosios rinkimų komisijos sąskaitą norintys rinkimuose dalyvauti kandidatai pervesdavo vieno vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio užstatą, kuris 2015 metais, kuomet vyko rinkimai, siekė 682 eurus. Tačiau  tais pačiais metais buvo atlikti pakeitimai, kad tais atvejais, kai kandidatų, kuriuos kelia partijos ar rinkimų komitetai, sąraše yra tokių, kurių einamos pareigos nesuderinamos su tarybos nario pareigomis, rinkimų užstatas už kiekvieną tokį kandidatą padvigubėja iki 1364 eurų.
Tad 2015 metais kandidatuodamas į Alytaus miesto mero postą, kaip numato Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas, A. Galakvoščius sumokėjo rinkimų užstatą – 1364 eurus, tačiau pasibaigus rinkimams jo taip ir neatgavo.
Anot jo, nors įstatyme yra numatyta, kad pasibaigus politinės kampanijos laikotarpiui Vyriausioji rinkimų komisija grąžina rinkimų užstatus juos sumokėjusioms partijoms, rinkimų komitetams ar išsikėlusiems kandidatams į savivaldybės tarybos narius – merus, jam užstatas nebuvo grąžintas motyvuojant tuo, kad partijos sąrašas rinkimuose nesurinko 3 proc. rinkėjų balsų.
Alytiškis sako suprantantis ir sutinkantis su tuo, kad užstatas nebuvo grąžintas partijai, mat ši nesurinko 3 proc. rinkėjų balsų ir užstatą prarado. „Tačiau šiuo atveju mano asmeninis reikalas buvo suplaktas į visuotinį partijos. Tikiu, kad apginsiu savo teises“, – teigė A. Galakvoščius.
Dėl minėtos situacijos jis Lietuvoje kreipėsi į visų galimų instancijų teismus, tačiau sau palankaus sprendimo taip ir nesulaukė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)