Alytuje bus įsteigti savarankiško gyvenimo namai

, Goda Čiginskaitė
Alytuje bus įsteigti savarankiško gyvenimo namai

Po vienu stogu Ulonų gatvėje įsikurs ne tik socialinių būstų, nakvynės namų, bet ir savarankiško gyvenimo namų gyventojai.

Alytuje bus įsteigti savarankiško gyvenimo namai. Tokį sprendimą priėmė miesto taryba.  
Pastato, esančio Alytuje, Ulonų g. 14B, laukia dideli pokyčiai. Miesto savivaldybė kartu su čia įsikūrusiais nakvynės namais paruošė ir laimėjo projektą. Po vienu stogu įsikurs ne tik socialinių būstų, nakvynės namų, bet ir naujai steigiamo savarankiško gyvenimo namų gyventojai. Už gautas projekto lėšas planuojama įrengti ketvirtą aukštą arba, kitaip tariant, mansardą, pakeisti stogą. Čia bus įrengta 10 dviviečių butų, virtuvėlės. Tiesa, politikai ilgai diskutavo – gal geriau statyti naują pastatą, negu remontuoti seną.
„Atlikus apklausą paaiškėjo, kad statant naują pastatą jo kvadratinis metras atsieitų 1300 eurų, o rekonstruojant dabar numatytą – 1100 eurų. Juo labiau, kad savarankiško gyvenimo namai jungtųsi prie dabar veikiančios įstaigos Alytaus nakvynės namų ir nereikėtų atskiro vadovo. Būtų kuriamas tik vienas papildomas etatas“, – pasakojo Investicinių projektų skyriaus vedėja Neringa Rinkevičiūtė.
Tarybos narys Nerijus Cesiulis, svarstant šį klausimą, posėdžio metu neatsisakė savo ilgalaikės pozicijos šia tema, kad idėja tikrai gera, tačiau projekto įgyvendinimo kaina – kosminė.
„Iš pradžių teigta, kad savivaldybei teks prisidėti 15 proc. prie projekto, o dabar matome, kad dvigubai daugiau. Tai brangūs projektai. Neramu, ar viskas teisingai apskaičiuota“, – kalbėjo tarybos narys N. Cesiulis.
„Jeigu projektas laimėtas ir numatytos lėšos, turime jį vykdyti. Nepolitikuokime, o dekime žalią šviesą ir padėkime tai socialinei grupei“, – sakė tarybos narys Sigitas Leonavičius.
Įvykdžius viešuosius pirkimus, bendra projekto vertė – 570 484 Eur, trūkstamos Alytaus miesto savivaldybės biudžeto lėšos – 163 000 Eur.  Taryba patvirtino, kad projektą įgyvendinti reikia.
„Labai gerai, kad taryba patvirtino šį klausimą. Kai kurie tarybos nariai bandė visus įtikinti, kad sprendimas blogas, tačiau aš manau priešingai. Jeigu būtume atsisakę projekto, kitų savivaldybių tarybos ir merai būtų ploję rankomis ir mielai perėmę projektą“, – komentavo miesto meras Vytautas Grigaravičius.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)