Alytuje neliks Darbo biržos?

, Alius Mikelionis
Alytuje neliks Darbo biržos?

Alytuje Darbo biržos funkcijos gali būti perduotos savivaldai.

Alytus gali tapti pirmuoju miestu, kuriame visai neliks Teritorinės darbo biržos arba dalis jos funkcijų bus perduotos savivaldybei. Tokio sumanymo iniciatorės – pačios savivaldybės, norinčios turėti daugiau galių skatinant regionų ekonominį augimą, kuriant naujas darbo vietas. 
Visuomenė piktinasi, kad Darbo birža esą tik skaičiuoja bedarbius ir naudojasi europinėmis programomis, kurios neefektyvios. Kad programos ne visada efektyvios, patvirtino ir viena buvusi Alytaus teritorinės darbo biržos darbuotoja (pavardė redakcijai žinoma). Anot jos, net bedarbį, norintį dalyvauti tokiose mokymo-motyvavimo programose, rasti sunku. Nemaža dalis bedarbių nesuinteresuota dirbti – jiems pakanka bedarbio pašalpos, kitų valstybės suteikiamų socialinių garantijų bedarbiams. Manoma, kad darbo biržos funkcijas perdavus savivaldai situacija pagerėtų. Anksčiau panaši situacija buvo ir su socialinėmis išmokomis. Pasitaikydavo atvejų, kai nelegaliai dirbantys naudodavosi ir socialinėmis garantijomis, ir  lengvatomis už šildymą. Kai valstybė savivaldybėms perdavė išmokų skirstymą, piktnaudžiavimų sumažėjo. 
„Darbo birža dirba daug: ir analitinį darbą atlieka, ir dirba su žmonėmis, bet norimo efekto nėra. Aš esu informuotas, kad Alytus gali būti pasirinktas pilotine savivaldybe sprendžiant šią problemą. Darbo biržos funkcijos ir finansavimas, etatai būtų perduoti savivaldybei. Mes į tą problemą gilintumės ir stengtumės efektyviai dirbti sprendžiant tą problemą, nes bedarbystė Alytuje didesnė nei šalies vidurkis, ir tokia problema yra akivaizdi, ją būtina spręsti. Būtina ieškoti įvairių sprendimo būdų, kad bedarbių būtų mažiau. Politika šioje srityje – iškreipta. Esama sistema pagimdė kartą žmonių, kurie neturi motyvacijos dirbti, neturi motyvacijos tobulėti, nors yra profesinio rengimo centrai, tačiau dalis gyventojų to nepageidauja ir tai yra pasekmės dabartinės politikos, kuomet žmonėms pakanka išmokų ir jie iš to išgyvena“, – sakė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius. 
Nors nedarbas Alytuje maždaug dviem procentais didesnis nei šalies vidurkis, darbdaviai skundžiasi, kad neranda darbuotojų, tuo tarpu Darbo biržoje registruota tūkstančiai bedarbių. Jeigu Darbo biržų funkcija bus perduota savivaldybėms, neabejojama, kad bus peržiūrėtos nedarbo išmokos, suaktyvinta darbo vietų paieška, tad gyventojų užimtumo rezultatai turėtų būti geresni. Jeigu eksperimentas Alytuje pasiteisins, jis bus naudojamas visoje šalyje.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)