Alytuje paminėta Žemės diena

, Alius Mikelionis
Alytuje paminėta Žemės diena

Šokio metu imituojama medžio forma.

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, dar vadinama astronominiu pavasariu. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Vidurdienį šalia Alytaus miesto savivaldybės pastato pakelta Žemės vėliava.
„Sveikindamas Žemės dienos proga noriu pasidžiaugti, kad gyvename mieste, kuris yra labai gražus, supamas gražios gamtos, Nemuno. Mes, Žemės gyventojai, turime prižiūrėti ją ir pradėti nuo savęs, tai yra nuo savo namų, nuo savo kiemo, nuo klasės. Neterškime, saugokime gamtą. Tuomet visi galėsime gyventi gražiai ir patogiai“, – susirinkusiems moksleiviams sakė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.
Žemė didelė, tačiau net ir gyvenant mažame mieste galima uždegti kitus savo gražia iniciatyva. 2016 metais choreografė Aušra Saulevičiūtė sukūrė šokį Žemei. Mobiliuoju telefonu nufilmuotas šokis išplito po pasaulį. Judesių reikšmę autorė išdėstė angliškuose titruose. Judesiai kartojami ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse.  
„Žemės šokis“ prasideda pavasarį gyvybės atsiradimu. Vėliau atgyja gamta, parskrenda paukščiai. Choreografijoje atsispindi vaikų pastebėjimai apie tai, kad kartais mes nesaugome gamtos. Vaikai statydami rankų sieną pasako stop žemės teršimui. Šokama pagal Michael Jackson dainą „Earth song“. Šiais metais Rotušės aikštėje choreografės Aušros Saulevičiūtės sukurtą šokį šoko šimtai mažųjų alytiškių.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)