Alytuje už pusę milijono litų įsigyto namo durys verslininkui užrakintos jau devyni mėnesiai

, Daina Baranauskaitė
Alytuje už pusę milijono litų įsigyto namo durys verslininkui užrakintos jau devyni mėnesiai

 

Alytiškis verslininkas pateko į kuriozišką situaciją. Iš varžytinių jis įsigijo prabangų namą, tačiau jau devyni mėnesiai negali į jį pakliūti. Beje, prieš tai namas priklausė viešo asmens, Alytaus miesto savivaldybės tarybos nario Jono Balčiaus įmonei „Šėlsmas“.  Šis ir neįsileidžia savininko į namą, mat liko jame registruotas ir toliau gyvena.
Prabangus namas Pliažo gatvėje varžytinėse parduotas praėjusių metų gruodžio mėnesį. Anksčiau jis priklausė UAB „Šėlsmas“, tačiau įmonei patyrus finansinių sunkumų teko jo atsisakyti. Iš varžytinių namą įsigijo UAB „Megamita“. Įmonei „Šėlsmas“ apskundus varžytinių procesus, teismas buvo pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones ir būsto savininkas negalėjo disponuoti turtu. 
Rugpjūčio 1 dieną teismas leido turto savininkui juo naudotis, tačiau durys būna arba užrakintos, arba jame gyvenantys žmonės tikina jokiais būdais iš jo nesikelsiantys. Nepadeda nei antstolis, nei rodomi nuosavybės dokumentai.
„Jonas Balčius teismuose gali ginčytis ir visą gyvenimą. Tai kartais žmonėms tampa gyvenimo būdu. Bet teismai tikrai nelies nei manęs, nei mano vadovaujamos įmonės, nes mes buvome teisėti varžytinių dalyviai, teisėtai įsigijome turtą, teisėtai jį įregistravome ir turime teisę juo disponuoti: parduoti, nuomoti ar rekonstruoti“, – sakė įmonės „Megamita“ direktorius Tomas Cibulskas.
Verslininko teigimu, didžiausias jo galvos skausmas – turto apsauga. „Aš privalau tą turtą saugoti. Aš už tai atsakingas ir prieš įmonės akcininkus. O dabar kažkas ten gyvena, naudojasi teisinėmis spragomis, kad bankroto administratorius padarė klaidą ir neišregistravo ten gyvenusių asmenų. Man net daromas psichologinis spaudimas, kad nepakliūsiu į namą ir panašiai“, – pasakojo pašnekovas.
Į kuriozišką situaciją pakliuvęs verslininkas jo įmonei priklausančiame name netgi planuoja atjungti elektros energiją. 
„Aš jaučiu, kad turtui iškilusi reali grėsmė. Ten yra dujinis šildymas, galinga elektros srovė. Bet kuriuo metu gali įvykti nelaimė, avarija, o ten gyvenantys žmonės – tarybos narys su žmona – už nieką neatsako. Aš negaliu ramiai stebėti, kaip galima prieiti prie didelės vertės turto. Privalau atjungti elektros energiją, kad neįvyktų nelaimė“, – sakė T. Cibulskas. 
Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Jonas Balčius tvirtina, jog jis pats, buvusi žmona bei dukra su šeima yra registruoti name, adresu Pliažo gatvė 7. Ir kol nebus teismo sprendimo išsikelti – to nedarys.
„Verslininkas Tomas Cibulskas negali kelti streso ten gyvenančiai jaunai moteriai su mažamečiu vaiku, jis negali vaikščioti, kelti įtampos, kol neturi teismo sprendimo, kad privalome išsikelti. Sprendimo nėra. Dabar turtas jo, už savaitės jau gali būti ne jo. Aš savo kailiu patyriau, kaip dirba bankroto administratoriai. Tikiuosi, tam tikros institucijos tuo susidomės. Kaip gali būti parduotas turtas, kai yra užginčytas varžytinių protokolas, visos varžytinės. Ir kreditorių susirinkimas, mano nuomone, buvo neteisėtas. Ir aš turiu nepatogumų, ir verslininkas, sumokėjęs pinigus už namą, tačiau viską spręs teismas. Garliavos atvejo nekartosime – jeigu teismas nuspręs mus iškeldinti – taikiai išeisime“, – patikino Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys J. Balčius.
Dviejų verslininkų pareiškimai jau nagrinėjami Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate. 

Komentarai

Tomas cibulskis yra aferistas

Tomas cibulskis yra aferistas zmones pasisaugokite

Tomas cibulskis yra aferistas

Tomas cibulskis yra aferistas zmones pasisaugokite

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)