Alytus sprendžia parkavimo problemas

, Alius Mikelionis
Alytus sprendžia parkavimo problemas

Išvažiuoti iš daugiabučio kiemo – sudėtinga.

„Autobusai paliekami Topolių gatvėje esančioje aikštelėje ir trukdo išvažiuoti iš daugiabučio, nors transporto priemonėms, kurių bendra masė didesnė nei 3,5 t, KET taip elgtis draudžia“, – piktinasi eilinį kartą paliktais autobusais netoli Jotvingių ir Šv. Benedikto gimnazijų gyvenantis Marijus Šukevičius.
Anot alytiškio, į ekskursijas ar kitais tikslais vykstančius moksleivius vežantys autobusai sustoja Topolių gatvėje, nors įlaipinti ir išlaipinti moksleivius būtų galima netoli „stiklinio“ pastato esančioje aikštelėje, kurioje tilptų dešimtys autobusų.
Su tokiomis problemomis, kai iš daugiabučio kiemo išsukti į pagrindinę gatvę itin sudėtinga, susiduria ne tik Topolių gatvės gyventojas Marijus Šukevičius, bet ir kiti vairuotojai. Kiemų aikštelės prigrūstos automobilių, todėl vairuotojai priversti ieškoti vietos šalikelėje. Neretai automobiliai paliekami taip, kad išvažiuoti iš daugiabučio kiemo dar ir nesaugu.
Kad tokia problema egzistuoja, pripažįsta ir Alytaus miesto saugaus eismo komisija. Mieste jau yra pirmieji bandymai pagerinti situaciją. Prie Topolių gatvės 4 daugiabučio ir Alytaus miesto savivaldybės prieigose nubrėžtos geltonos linijos, draudžiančios statyti automobilius. Už eismą atsakingi asmenys teigia, kad toks žymėjimas pasiteisino.
Daugiabučių bendrijos, kurios norėtų pažymėti ne parkavimo zoną, turi kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės saugaus eismo komisiją. Probleminėse vietose geltonos linijos nubraižomos po to, kai sprendimą priima Saugaus eismo komisija. Saugaus eismo komisijos narys Saulius Janulevičius teigia, kad daugiabučių bendrijoms žymėjimas nekainuoja.
Sovietmečiu įrengtos daugiabučių aikštelės nebuvo apskaičiuotos tokiems automobilių srautams. Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio sk. vedėjas Algimantas Tarasevičius teigia, kad anuomet dvidešimčiai butų buvo numatytos keturios automobilių vietos, tad nenuostabu, jog dabar visi automobiliai netelpa. Savivaldybė bendrijoms siūlo padengti pusę su aikštelių platinimu susijusių išlaidų, o renovuojantiems daugiabučius ir 60-ies procentų paramą, tačiau daugelis namų bendrijų vis dar tikisi, jog aikštelės kada nors bus išplatintos „valdiškais“ pinigais. 
VĮ „Regitra“ duomenimis, Alytaus mieste yra beveik 30 tūkst. transporto priemonių, iš jų per 24 tūkst. lengvieji automobiliai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)