Ar kelių tvarkymui skirti milijonai pateisins gyventojų lūkesčius?

Ar kelių tvarkymui skirti milijonai pateisins gyventojų lūkesčius?

Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas pažymėjo, kad savivaldybės biudžete padidintos lėšos kelių tvarkymui.

Alytaus rajone prasidėjo ilgai lauktas kelių ir gatvių tvarkymas. Šiais metais savivaldybė skyrė 1 mln. eurų daugiau lėšų keliams remontuoti ir prižiūrėti nei praėjusiais metais. Bus taisomos duobės, numatyti rajono kelių ir gatvių žvyravimas, asfaltavimas. Ypatingas dėmesys – kelių greideriavimui. 
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, dažnai susitinkantis su gyventojais, sako, kad jų lūkesčiai dėl gerų, pravažiuojamų kelių – milžiniški. „Per 50 proc. pageidavimų komunalinių darbų srityje susiję su kelių tvarkymu. Atsižvelgdami į gyventojų poreikius, savivaldybės biudžete padidinome lėšas kelių tvarkymui ir remontui. Šiais metais rajone numatoma išasfaltuoti, suremontuoti apie 35 kilometrus kelių“, – sakė meras A. Vrubliauskas. 
Rajono vadovas priminė, kad 2017 m. Alytaus rajono savivaldybei po viešųjų pirkimų procedūrų kelių tvarkymo darbus pavyko nupirkti už dvigubai mažesnį įkainį nei ankstesniais metais. Pernai iš viso suremontuota 20,4 km žvyrkelių, t. y. dvigubai daugiau nei 2016 m., kada buvo sutvarkyta 9,9 km. 
 
Sieks kokybės
Rajono keliai buvo pradėti greideriuoti kovą, tačiau darbai netrukus pristabdyti dėl nepalankių oro sąlygų. 
Paklausta, kaip organizuojamas kelių greideriavimas, savivaldybės komunalinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Zalieckienė sakė, kad keliai greideriuojami kas pusantro mėnesio. „Alytaus rajone yra per 1000 km kelių, kuriuos reikia nugreideriuoti. Vienas greideris per dieną nugreideriuoja apie 10 kilometrų. Vienu metu, jeigu nėra gedimų, rajone dirba 6 greideriai“, – tęsė J. Zalieckienė.  
Specialistė pažymėjo, kad rajono seniūnijose vyraujantis skirtingas kelio gruntas turi įtakos greideriavimo kokybei po žiemos. 
„Pivašiūnų, Daugų, Butrimonių, Nemunaičio ir Raitininkų seniūnijose gruntas smėlingesnis, iš jo greičiau pasišalina vanduo, todėl darbai buvo pradėti anksčiau. O Simno, Krokialaukio, Alytaus ir Miroslavo seniūnijose gruntas molingesnis, lietaus vanduo ilgiau išsilaiko ant kelio, todėl ir po žiemos vėliau buvo greideriuojama“, – kalbėjo J. Zalieckienė. 
Šiuo metu pavasariniai kelių greideriavimo darbai rajone baigti. 
 
Didelės investicijos 
Praėjusiais metais Alytaus rajono savivaldybei sėkmingai panaudojus Lietuvos automobilių kelių direkcijos skirtas lėšas vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti, prižiūrėti, šiai metais direkcija finansavimą padidino ir skyrė 1 mln. 159  tūkst. eurų. 
2018 m. savivaldybė biudžete kelių ir gatvių tvarkymui surado beveik 2 mln. eurų. Dar apie 1 mln. 855 tūkst. eurų kelių ir gatvių remontui, dviračių takų tiesimui planuojama gauti iš ES struktūrinių fondų. Iš viso numatoma investuoti beveik 5 mln. eurų. 
Lėšos kelių tvarkymui gali dar padidėti – iš Kelių direkcijos laukiama atsakymo dėl tikslinio finansavimo konkrečių kelių ir gatvių kapitaliniam remontui. Artimiausiu metu paaiškės, ar Direkcija skirs lėšų savivaldybės prašytų kelių: Alytaus seniūnijoje Miklusėnai–Užubaliai, Miklusėnuose Putinų gatvei, Miroslavo seniūnijoje Obelninkėliai–Statiškės miškas (Šilo g.), asfaltavimui.
Šiuo metu Kelių direkcija patvirtinusi asfaltuojamų žvyrkelių sąrašą, į kurį patenka dviejų žvyrkelių atkarpos: Simno seniūnijoje bus asfaltuotas žvyrkelio Spernia–Ponkiškiai, Daugų seniūnijoje Daugų–Meškučių–Meškasalio. Iš viso asfaltu bus padengta daugiau kaip 6 km.
Žvyrkelių ir gatvių tvarkymas numatytas visame rajone. Šiuo metu darbai suplanuoti Alytaus seniūnijoje.  Žvyro danga bus atnaujinta Jasiunskų gatvėje.  
Prasidėjo kelio nuo Margaravos kaimo iki Jovaišonių gatvės tvarkymo darbai. Bus paklota 15 cm žvyro dangos, įrengtos nuovažos į sklypus, vandens pralaidos, grioviai.  Iš viso žvyro danga padengta 1,8 kilometro kelio. 
Paklaustas, o kada gi bus tvarkomi kitų seniūnijų keliai, savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas M. Ludavičius pažymėjo, kad, pagal seniūnų pateiktą informaciją, atsakingi specialistai apžiūri seniūnijose kelius, įvertina jų būklę, analizuoja bendrą seniūnijos kelių situaciją. Tuomet priimamas sprendimas, kokius kelius būtina pirmiausiai tvarkyti. 
Alytaus rajono savivaldybė šiais metais numatė asfaltbetonio danga padengti 2500 kvadratinių metrų duobių visose rajone seniūnijose. Darbai prasidės gegužės mėnesį. 
 
Gatvių tvarkymas
Šiais metais statybų aikštelėmis turėtų pavirsti per 20 Alytaus rajono gatvių. Europos Sąjungos ir savivaldybės biudžeto lėšomis planuojama tvarkyti Miklusėnų (Statybininkų, Užubalių, Šiltnamių, Bočių, Pergalės) gatves, pėsčiųjų ir dviračių takus įrengti šalia Statybininkų, Šiltnamių, Pergalės, Alyvų, Šermukšnių gatvių; tvarkyti Makniūnų kaimo, Genių (Jaunalietuvių g., Mokyklos g., Sodų g.), Luksnėnų (Ežero g.), Pivašiūnų kaimo, Butrimonių (Margirio ir Jaunystės) gatves.
Dauguose turėtų atsirasti dviračių ir pėsčiųjų takas nuo Daugų g. sankirtos su Vytauto g. iki viešojo paplūdimio. Šiuo metu projektas pateiktas ekspertizei.  
 
Darbai Jūratės gatvėje 
Daug gyventojų aistrų sukėlęs Jūratės gatvės, esančios Likiškėlių k., tvarkymas juda į priekį. Gatvė išskirtinė tuo, kad dalis jos priklauso Alytaus miestui. Abiem savivaldybėms sutarus, darbai vyksta.  Alytaus rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl minėtos gatvės I etapo paviršinių nuotekų tinklų statybos.
„Pirmuoju etapu bus įrengti lietaus ir paviršinio vandens susirinkimo tinklai“, – apie planuojamus darbus kalbėjo M. Ludavičius. Darbus numatoma baigti iki šių metų liepos pabaigos.
 
Kelius gadina miškovežiai 
Rajono savivaldybė sulaukia pasipiktinusių gyventojų skambučių dėl sugadintų kelių. Kaip vėliau paaiškėja, kelius sugadino sunkiasvorė miško kirtimo technika, ūkininkų mašinos. Gadintojai neprisiima atsakomybės ir kelių nesutvarko. Savivaldybė pažeidėjus baudžia: už apvalios medienos vežimo taisyklių nesilaikymą nuo 60 iki 300 eurų bauda, o už sugadintą kelią – nuo 300 iki 560 eurų. 
 
Dviračių ir pėsčiųjų takų plėtra 
Rajono savivaldybė gerina dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūrą. Planuojama nutiesti apie 2 km takų dviratininkams ir pėstiesiems. 
Dviračių ir pėsčiųjų takai tiesiami į paplūdimius Simne ir Pivašiūnuose. Tiesiant 2,5 metro pločio taką į Giluičio paplūdimį Simne, bus paklota apie 800 metrų trinkelių. Pėsčiųjų ir dviračių takas į Pivašiūnų paplūdimį prie Ilgio ežero drieksis Ežero gatve nuo regioninio kelio. Jo  Ilgis taip pat apie 800 metrų, o plotis kiek mažesnis – 1,5 metro. Tiesa, dėl užsitęsusių ES procedūrų, darbai bus baigti tik šį rudenį.
Šiuo metu dviračių tako įrengimo darbai vyksta nuo Kaniūkų tilto iki posūkio į Nemunaitį. 1,7 kilometro ilgio ir  2,50 m  pločio dviračių tako projektą vykdo VĮ „Kelių priežiūra“ Alytaus padalinys.  Takas bus padengtas asfaltbetonio danga.
Dzūkijos regioną sujungs viena didelė dviračių ir pėsčiųjų takų trasa. Bendradarbiavimo sutartį, kuri įpareigoja nutiesti vientisą dviračių taką, einantį per visų savivaldybių teritorijas, pasirašė Alytaus miesto ir rajono, Birštono, Prienų rajono savivaldybių, Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos ir „Harmony“ parko vadovai. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)