Buvę 8-osios vidurinės mokyklos mokiniai trumpam grįžo į mokyklą

, Alius Mikelionis
Buvę 8-osios vidurinės mokyklos mokiniai trumpam grįžo į mokyklą

Vidzgirio mokykla minėjo 40-metį.

Aštuntajame dešimtmetyje, kai miestas ėmė plėstis, Vidzgirio mikrorajone pastatyta pirmoji mokykla. Tai buvo pirma mokymo įstaiga Vidzgiryje ir aštunta mieste. Todėl ji ir gavo 8-osios vidurinės mokyklos pavadinimą. Regis, tai buvo visai neseniai, o šiemet mokykla jau mini 40-ąsias metines.
Minint įstaigos keturiasdešimtmetį į buvusią mokyklą grįžo ir dalis jos buvusių mokinių. Juos pasitikę pedagogai sako, kad nors išvaizda ir pasikeitusi, tačiau asmenybę išduoda šypsena. 
„Visi užaugę, vienus gal galiu atpažinti, kitų ne, bet kai tik pamatai jų šypsenas, visada prisimeni. Nors bruožai pasikeičia, šypsena išduoda tuos, kuriuos pažinojai. Labai smagu, kai gatvėje sutikti mokiniai sveikinasi, pakalbina. Būna, kad aš neatpažįstu, bet labai malonu, kad mane atpažįsta“, – sakė 39-erius metus Vidzgirio mokykloje dirbusi mokytoja Ona Česokienė.
„Mokytojai visada atpažįsta savo mokinius. Jeigu ne iš veido, tai iš darbų. Labai malonu, kad turime tokių mokinių, apie kuriuos skaitome spaudoje, girdim, kad apdovanoti“, – antrino ilgametė Vidzgirio pagrindinės mokyklos mokytoja Virginija Margelytė.
Šventės dalyvius pasveikino mokyklos direktorius Valdas Račkauskas. Jis kalbėjo apie laiką, apie kilnią mokytojo misiją ir svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime. Pasak direktoriaus, mokytojai būna laimingi tada, kai juos prisimena mokiniai.
Į prisiminimus nukėlė buvusi mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ona Matulevičienė. Jos teigimu, 40-metis mokyklai − tai lyg žmogaus paauglystė.
Renginyje dalyvavę Alytaus miesto savivaldybės atstovai apdovanojo geriausius mokytojus. Scenoje esami ir buvę mokiniai surengė pasirodymus. 
Alytaus Vidzgirio mokykla pastatyta 1977 metais. Dalis mokytojų dirba nuo mokyklos atidarymo, kiti prisijungė baigę studijas. Tie, kas mokėsi šioje mokykloje praėjusio amžiaus pabaigoje, turbūt prisimins čia dirbusius ir tebedirbančius visų mylimus kūno kultūros mokytojus R. Soroką, V.  Marciulevičių, mokytoją Aldoną Kadziauskienę, mėgo ir tuo pačiu metu Vido Žemaičio istorijos pamokų nelaukė šimtai buvusių 8-osios vidurinės mokinių. Dabar tik gerais žodžiais jie atsiliepia apie griežtus ir reiklius mokytojus.  
Buvusi 8-oji vidurinė mokykla į gyvenimo kelią išlydėjo daugybę žmonių, apie kurių pasiekimus sužinojo pasaulis. Geriausia visų laikų krepšininkė, Europos čempionė Jurgita Štreimikytė, Lietuvos futbolo rinktinės ilgametis vartininkas Gitaras Staučė, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė Vaida Žūsinaitė, multiinstrumentininkas, Eurovizijos dainų konkurso dalyvis Eimantas Belickas ir dar daug įvairiose srityse pasižymėjusių buvusių alytiškių mokėsi šioje mokykloje.
 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)