Buvusi lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktorė kaltinama biudžeto lėšų grobstymu

, Goda Čiginskaitė
Buvusi lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktorė kaltinama biudžeto lėšų grobstymu

Lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ net 8 metus „popieriuje“ dirbo auklėtoja, kuriai išmokėta per 25 tūkstančiai eurų.

Alytaus miesto savivaldybė kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą dėl lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktorės Lilijos Brusokienės galimai nusikalstamos veikos. Aštuonerius metus minėtoje ikimokyklinio ugdymo įstaigoje auklėtojai buvo mokamas atlyginimas, nors realiai moteris nedirbo. Skaičiuojama, kad padaryta 26 tūkstančių eurų žala.
Alytuje esančio lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktorė Lilija Brusokienė praėjusios savaitės ketvirtadienį, miesto tarybos sprendimu, atleista iš darbo. Tiesa, nuo 1975 metų lopšeliui-darželiui vadovavusi moteris iš darbo traukėsi savo noru, tačiau galima nusikalstama veika neabejotinai turėjo tam įtakos. Po auditorių patikrinimo paaiškėjo, kad nuo 2009 iki 2016 m. galimai buvo įdarbintas darbuotojas, su kuriuo buvo sudaryta darbo sutartis, jam mokamas darbo užmokestis, tačiau faktiškai šiose pareigose galimai nedirbo. 
„Kreipėmės į prokuratūrą, kad išsiaiškintume neteisėtus dalykus savivaldybei pavaldžioje įstaigoje, kuomet ilgą laiką buvo įdarbinta kaip ir „mirusi siela“ viename darželyje. Kažkas už tai gaudavo atlyginimą. Tokiu būdu vyko savivaldybės lėšų grobstymas. Tokių dalykų neturėtų būti ir su jais reikia kovoti“, – tvirtino miesto meras Vytautas Grigaravičius.
Auditą atlikę savivaldybės darbuotojai atskleidžia, kad iš pateiktų dokumentų ir audito metu vykdytų pokalbių su auklėtojomis ir kitais darbuotojais kyla abejonių, ar juose nurodytas asmuo realiai vykdė jam priskirtas pareigas. Minėtu laikotarpiu kiekvieną mėnesį šiam darbuotojui buvo pervedamas atlyginimas iš Alytaus miesto savivaldybės biudžeto. Darželio buhalterijos duomenimis, oficialiais pavedimais 2009–2016 metais išmokėta 25 829,85 euro suma. Dėl galimos nusikalstamos veikos atleidus darželio direktorę, vykdyti pareigas paskirta pavaduotoja, tačiau ji nekalbi.
„Bendruomenė rami, dirba savo darbą, vaikučių turim, daugiau nieko negaliu pasakyti ir komentuoti, nes vyksta tyrimas. Ar pažinojau tą darbuotoją, nenorėčiau komentuoti. Esu ją mačiusi, kiek kartų, taip pat negaliu komentuoti“, – sakė laikinai lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktorės pareigas einanti Dalė Draugelienė.
Tuo atveju, jeigu bus nustatyti neteisėti veiksmai, Alytaus miesto savivaldybė sieks padarytos žalos atlyginimo, kadangi lopšelių-darželių darbuotojų atlyginimai mokami iš Alytaus miesto savivaldybės biudžeto. Darželio buhalterė išėjusi iš darbo, o naujoji dirba dar tik dvejus metus.
Šiuo metu buvusi lopšelio-darželio direktorė L. Brusokienė turi nedarbingumo lapelį.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)