D. Valavičius: „Kauno grūduose“ galėjo įvykti ir sprogimas

, Alius Mikelionis
D. Valavičius: „Kauno grūduose“ galėjo įvykti ir sprogimas

Ugniagesių atstovas ltn. D. Valavičius.

Kovo 22 dieną apie 12 valandą gausios ugniagesių pajėgos skubėjo į Pramonės gatvėje esančią įmonę „Kauno grūdai“, mat darbuotojai pastebėjo, kad iš grūdų džiovyklos rūksta dūmai. Ugniagesiai neleido dūmams virsi ugnimi, nors realus pavojus buvo kilęs, nes grūdų džiovykla buvo beveik užpildyta.  
„Atvykus atviros ugnies nebuvo, tik iš džiovyklos viršuje, 28 metrų aukštyje, rūko dūmai. Buvo paduotas vienas švirkštas, ugniagesiai pasikėlė stacionariomis kopėčiomis, dar du ugniagesius pakėlė keltuvas. Pirminiais duomenimis, dūmai rūko dėl konvejeryje įvykusio mechaninio gedimo. Manoma, kad metalas, trynęsis į metalą, galėjo sukelti kibirkštį, kuri pateko į džiovyklą. Įmonės darbuotojai sakė, jog viduje buvo apie 60 tonų grūdų, o pati džiovykla talpina iki 70 tonų. Jeigu būtų įsiliepsnoję grūdai, galėjo įvykti sprogimas“, – sakė ugniagesių atstovas ltn. D. Valavičius.
Kaip redakciją informavo „Kauno grūdų“ bendrovės ryšių su visuomene specialistė Reda Radykė, preliminariais duomenimis, nukentėjusiųjų asmenų nėra, žala tikslinama, ją nustatys ir į gamyklą Alytuje atvykęs bendrovės vadovas. Įvykio vietoje buvę medikai darbo neturėjo. Pabūti objekte ilgiau jų paprašė gelbėtojai, nes pilant vandenį apledijo pastato laiptai. Dvidešimt aštuonių metrų aukštyje dirbęs ugniagesys sėkmingai nusileido ant žemės. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)