Dailininkė freskomis išpuošė Alytaus alaus restoraną

, Alius Mikelionis
Dailininkė freskomis išpuošė Alytaus alaus restoraną

Grįžusi iš Prancūzijos alytiškė ėmėsi tapybos Alytuje.

Prancūzijoje gyvenanti alytiškė Vilma baigia tapyti įspūdingas freskas viename iš Alytaus mieste veikiančių restoranų. Vos įžengus per duris lankytojus pasitinka ant sienų nutapyti personažai, kurie atrodo, lyg būtų gyvi.
Piešimu ant sienų Vilma susidomėjo atvykusi į Prancūziją, kur ją nuvedė meilė. Moteris pasakoja, jog Vakarų Europoje jos dėmesį patraukė freskos. Dailininkė ir pati nusprendė pabandyti šį tapymo būdą.
Apie alytiškės darbus greitai pasklido geri atsiliepimai. Dailininkė nesiskundė užsakymų stoka. O ir baigta Dzūkijos mokykla, kurioje mokoma prancūzų kalbos, padėjo bendraujant. 
Moteris sako, jog grįžti iš Vakarų Europos teko dėl 
motinos ligos. Būdama Alytuje, menininkė papuošė  darželius „Girinukas“, „Obelėlė“, vėliau laidojimo namų „Skausmo užuovėja“ sienas. Darbai patys kalbėjo už save, todėl alaus restorano savininkas Robertas pakvietė dailininkę imtis darbo.
„Oi, tematika buvo palikta man pačiai kurti. Man teko restauruoti piešinius Prancūzijos pilyse, kur pati tapyba susigyvena su objektu. Turi pastatą pajausti, kokia jame dvasia. Čia yra ir istorinis momentas, kadangi pastatas gana senas. Ir tie personažai yra iš kitos epochos. Žodžiu, šitame restorane pasidarė kažkokia gyvenimo istorija. Nutapytas bravoras, yra atėję žmonės. Pamatę piešinius žmonės sako, jog restorane atsirado dūšia. Norėjosi kažko ne smulkaus, bet kažko iš praeities. Ir tada viskas susistatė į vietas. Man nereikia sakyti komplimentų, bet labai smagu, kai išgirstu žmones sakant, kad taip ir turėjo būti“, – sakė dekoratorė Vilma.
Pirmajame restorano aukšte lankytojus pasitinka ant sienų nupiešti žmogaus ūgio personažai. Tai ir statinę nešantis vyras, padavėjai, solidžiai apsirengę lankytojai. Tokių piešinių restorane – dešimtys kvadratinių metrų.
Panašūs piešiniai ant sienų populiarūs Čekijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir Prancūzijoje, kur gilios alaus virimo ir vyno gamybos tradicijos. Dažnai lankytojai mėgsta šalia įspūdingų piešinių nusifotografuoti. Anot dailininkų, jiems tai geriausias įvertinimas. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)