Darželio darbuotojai įtariami vaikų maisto pasisavinimu

, Daina Baranauskaitė
Darželio darbuotojai įtariami vaikų maisto pasisavinimu

Ant Alytaus miesto mero Jurgio Krasnicko stalo atsidūrė Kontrolės ir audito tarnybos tyrimo išvados dėl anoniminio skundo, susijusio su lopšelio-darželio „Obelėlė“ vaikų maitinimu. Pažeidimų kontrolieriai aptiko, tačiau kol kas neaišku, kaip bus įvertinti faktai, kad galimai vaikučiai gavo mažesnes maisto porcijas, o mėsytė, burokėliai ir kiti maisto produktai guldavo ant kažkieno kito stalo.

Dokumentuose – neatitikimai
Kaip „Dainavos žodžiui“ pasakojo Alytaus miesto savivaldybės kontrolieriaus vyriausioji patarėja Ineta Sakavickienė, Kontrolės ir audito tarnyba gavo anoniminį skundą, kad lopšelyje-darželyje „Obelėlė“ vagiami maisto produktai ir dėl to vaikai maitinami prasčiau. „Mes pasitarėme su kontrolieriumi, ar reaguoti į šį skundą, ir nutarėme patikrinti maisto registrų knygą, ar viskas tvarkinga. Deja, kai kurių produktų buvo per daug, kitų per mažai“, – pasakojo kontrolieriaus vyriausioji patarėja.
Anot pašnekovės, atvykę pirmą kartą kontrolieriai pasidarė maisto registrų knygos trijų dienų kopijas. Atvykus po kelių dienų ir kopijuojant tų pačių dienų registrą jau pastebėta taisymų. Darželyje užfiksuotas deklaruotas maisto produktų kiekis ir realiai rastas kiekis sukėlė kontrolierių susidomėjimą. Pasak kontrolieriaus vyriausiosios patarėjos I. Sakavickienės, jeigu tokie neatitikimai galėjo susidaryti patikrinus kelių dienų duomenis, sunku įsivaizduoti, kokia mėnesio ar metų situacija.
Oficialioje kontrolierių patikrinimo ataskaitoje pateikti darželyje užfiksuoti įdomūs faktai. Patikrinus vienos dienos deklaruotus ir realiai rastus maisto produktų kiekius, pastebėta, kad visiškai nėra 22 kg burokėlių, 11 kg per daug druskos, 10 kg per daug svogūnų, 10 kg marinuotų agurkų, per daug sandėlyje rasta konservuotų vaisių bei miltų, tačiau nerasta deklaruotų obuolių,  per mažai riestainių, majonezo, aliejaus, krakmolo, džiūvėsių.Rasti ir deklaruoti maisto kiekiai skyrėsi 13 proc.
Kontrolieriams apsilankius kitą dieną, aptikti pataisymai registrų žurnale ir maisto produktų kiekiai bene atitiko.
Pasak kontrolieriaus vyriausiosios patarėjos, darbuotojai įtariami maisto produktų pasisavinimu. „Galime daryti prielaidas, jeigu produktai nesunaudoti, jie paruošti išnešimui. Reiškia, vaikams suvalgyti neduoda, o galimai kažkas pasisavina“, – sakė pašnekovė.
Beje, kontrolierių prašymu, atsakingi lopšelio-darželio asmenys nepateikė maisto produktų likučių derinimo aktų ar įrašų apie jų derinimą, nors likučių sutikrinimas turi būti atliekamas kas dešimt dienų. Kontrolieriai savo ataskaitoje daro išvadą: jeigu jie nerašomi, veikiausiai likučiai nesutikrinami arba jų nenorima tikrinti.

Gal bus pamoka kitiems
Pasak kontrolieriaus vyriausiosios patarėjos I. Sakavickienės, lopšelyje-darželyje buvo tikrinami tik dokumentai, realūs maisto produktų kiekiai, tačiau vaikams duodamų porcijų kiekiai nesverti. Esą tokį patikrinimą tektų daryti kompleksiškai su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba.
„Iš tiesų pažeidimų radome. Kaip teisinosi įstaigos vadovė, tai per skubėjimą. Ar jie iš tiesų dėl aplaidumo, ar yra piktybiniai – nežinia, tačiau šis tyrimas, tikėkimės, bus pamoka kitiems darželiams. Dokumentai turi būti tvarkingi. Mes jau keletą metų nedarėme auditų darželiuose, gal per daug darbuotojai atsipalaidavo“, – komentavo kontrolieriaus vyriausioji patarėja.
Beje, lopšelis-darželis „Obelėlė“ vienintelis mieste turi savaitinę darželinukų grupę. Penktadieniais savaitinę grupę lankančių vaikų tėvams išduodami per savaitę susikaupę papildomi maisto daviniai. Tačiau įstaiga Kontrolės ir audito tarnybai nepateikė jokių raštiškų šio proceso taisyklių, produktų atidavimo aktų.
Kontrolieriai daro išvadą, kad egzistuoja rizika, jog papildomi maisto daviniai gali nepatekti į vaikų rankas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)