Iš daugiabučių kiemų vagišiai šluoja gėles

, Goda Čiginskaitė
Iš daugiabučių kiemų vagišiai šluoja gėles

Jau ne pirmi metai Aly­taus daugiabučių namų bendrijų gyventojai skundžiasi, kad ilgapirš­čiai nusitaikė į sodina­mas gėles ir dekoraty­vinius augalus. Moterys netgi planuoja gėlių dar­želius saugoti visą naktį, kiti griebiasi modernes­nių priemonių ir domisi saugos kameromis.

Daugelis skundžiasi nesiliau­jančiomis augalų ir žvakių va­gystėmis kapinėse, tačiau jau ne pirmi metai, kaip ilgapirščiai nu­sitaikė į šalia daugiabučių namų puoselėjamus gėlynus. Prie Kaš­tonų gatvės 26 daugiabučio vos pasodinus įmantresnį dekoraty­vinį medelį ar gėlę, po nakties randama tik tuščia duobė.

„Šiais metais jau porą kartų mūsų gėlių darželis buvo tarsi iššluotas. Žinoma, vagišių. Kar­tą gražių gėlių pasodinome. Ra­dome tik duobes. Atsodinome ir vėl pavogė. Moterys planuoja nemiegoti ir naktimis saugoti, tačiau tokiu būdu turbūt augalų neapsaugosime. Galvojame apie stipresnes priemones – vaizdo kameras“, – kalbėjo Kaštonų gatvės 26-o daugiabučio gyven­toja Neringa Masiulionienė.

Kaštonų gatvės 24-o daugia­bučio gyventoja Ona Aleksonie­nė čia įsikūrusi prieš 38-erius metus. Visada su kaimynėmis puoselėja gėlių darželius, tačiau paskutiniais metais tenka nu­sivilti, mat gražios gėlės iš po nakties paprasčiausiai dingsta.

„Mano pavogė iš po langų, tad šiais metais net nesodinau. Rankos nekyla. Kad jiems ran­kos nudžiūtų, tiem ilgapirš­čiams. Kaimynei visas pelargo­nijas iškasė. Baisu, žinokit. Gal čia kokie benamiai už buteliuką jas vagia?.. Netikiu, kad gėlės vėl atsiduria turguje“, – kalbėjo Ona Aleksonienė.

Nors gyventojai sumontavę šviestuvus, tačiau šie neapsaugo nuo vagišių. Saugos tarnybos pastebi, kad gyventojai vis daž­niau domisi šiuolaikine technika ir skaitmeninėmis naktinio ma­tymo kameromis.

„Mes pastebime, kad pasku­tiniu metu gyventojai rūpinasi ne tik savo butų, namų saugu­mu, bet ir lauko augalais. Daž­niausiai gyventojai saugoda­miesi vagysčių renkasi saugos kameras, kurios vagišius gali užfiksuoti net ir naktį“, – sakė UAB „Saugios gerovės garan­tas“ direktorius Edgaras Luka­ševičius.

Alytaus apskrities vyriau­siojo policijos komisariato duo­menimis, šiais metais pradėtos kelios administracinės teisenos dėl augalų ir gėlių vagysčių, tačiau dažniausiai žmonės net nesikreipia į pareigūnus, nes tai nedidelės vagystės.

Komentarai

Sestadieni nuo 10val

Sestadieni nuo 10val senamiescio skvere vel blusaturgis. Geru pirkiniu. Iki malonaus.

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)