Dauguose akibrokštas – galimas padegėjas gaisro metu nugvelbė ugniagesių viršininko automobilį

, Daina Baranauskaitė
Dauguose akibrokštas – galimas padegėjas gaisro metu nugvelbė ugniagesių viršininko automobilį
Beprecedentis įvykis Dauguose – jaunas vyras, įtariamas padegęs jo močiutei priklausantį ant ežero kranto buvusį sandėliuką, pavogė į gaisravietę atvykusio Daugų gaisrinės viršininko Vytauto Sakalausko nuosavą visureigį. Nuvaręs automobilį jis neklausė teisėtų pareigūnų reikalavimų sustoti – lėkęs milžinišku greičiu vertėsi, tačiau įžūlus jaunuolis nesusižalojo, o savo veiksmus apmąstė Alytaus policijos areštinėje.
Praėjusį savaitgalį Alytaus rajono Daugų seniūnijos Salos kaimo žmones suneramino ne tik žinia apie gaisrą, tačiau ir tai, kad įtariamas padegimu jaunas vyras pavogė į gaisravietę atvykusio Daugų gaisrinės viršininko V. Sakalausko nuosavą visureigį. Tiesa, faktą, kad šis sandėliukas padegtas, ekspertai patvirtino tik pirmadienį. 
Ant ežero kranto buvęs senyvo amžiaus moteriai priklausęs sandėliukas supleškėjo, apie jį mena vos keli likę apdegę balkiai, skardos gabalai, namų apyvokos daiktai. Tačiau šeštadienį vakare kilus gaisrui, buvo baiminamasi, kad liepsnos liežuviai nepersimestų į greta esančius medinius pastatus. Susirūpinęs situacija ir sužinojęs, kad atsirado nedidelis gaisrinės automobilio vandens išpurškimo gedimas, nuosavu automobiliu į įvykio vietą atvykęs Daugų gaisrinės viršininkas V. Sakalauskas šiandien sunkiai renka žodžius ir pasakoti apie incidentą nenori. Mat atvykęs morališkai palaikyti savo vyrų, vėliau grįžęs nerado visureigio. 
„Mes gelbėjame žmonių gyvybes, rizikuojame, o dabar dėl tokio incidento gali būti, kad nukentėsime patys. Esą kaip galėjau neapsaugoti savo turto, mat jeigu tas jaunas vyras būtų nuvaręs specialiųjų tarnybų automobilį, tuomet jau būtų didelės problemos. Juk specialieji automobiliai labai brangūs, galingi. Mano nuostoliai nėra dideli, kreipiausi į draudimą“, – pasakojo Daugų gaisrinės viršininkas V. Sakalauskas.
Tą šeštadienio vakarą pradėjus spėlioti, kaip paslaptingai iš kiemo išgaravo visureigis, greitosios medicinos pagalbos vairuotojas patikino matęs pašėlusiu greičiu iš sodybos kiemo išvažiuojančią mašiną, buvo pranešta pareigūnams ir faktas, kad transporto priemonė pavogta, pasitvirtino.
„Apie 16 val. gautas pranešimas, kad asmeniui reikalinga pagalba. Tačiau atvykus medikams jauno vyro jau nebuvo. Paaiškėjo, kad tas pilietis nuvarė automobilį, kuris stovėjo šalia gaisravietės“, – pasakojo Alytaus apskrities policijos komisariato atstovė Kristina Janulevičienė.
Nuvaręs automobilį jaunas vyras neklausė teisėtų pareigūnų reikalavimų sustoti – važiavęs milžinišku greičiu įlėkė į pakelę ir vertėsi.
„Pareigūnai tą automobilį pastebėjo Pirčiupių kaime, jis keistai manevravo. Prasidėjo persekiojimas. Vyras nestojo, įvažiavo į Trakų rajoną, nesuvaldė automobilio, kelis kartus vertėsi. Iš aplamdyto automobilio išlipo pats, nenukentėjo. Jis elgėsi neadekvačiai, į alkoholio matuoklį įpūtė 0,75 promilės. Buvo nuvežtas į areštinę. Beje, kad jis vairavo, pareigūnams neigia“, – kalbėjo policijos atstovė.
Įdomus faktas, jog Daugų gaisrinės viršininko automobilį nuvarė ir sandėliuką galimai padegė pastato savininkės anūkas, grįžęs iš Vokietijos. Močiutės senatvės pensija maža, tad ši galėjo sumokėti tik advokatui, o medicinos išlaidoms lėšų jau neliko.
„Šiuo metu 27-erių vyriškiui pareikšti įtarimai vagyste, iš areštinės jis yra paleistas. Norėjome jam suteikti medicininę pagalbą – gydyti Marių ligoninėje, tačiau jis registruotas Vokietijoje, tad už gydymą tektų susimokėti. Kadangi jo močiutės pajamos mažos, negali sumokėti. Apmokėjo tik advokato išlaidas“, – komentavo K. Janulevičienė.
Daugų gaisrinės viršininkas nuostolius vertina 3 500 eurų. Dėl šio negirdėtai įžūlaus įvykio, manoma,  priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai privalės iš naujo persvarstyti ugniagesių saugaus darbo instrukcijas ir taisykles, mat sunku prognozuoti, kokios būtų pasekmės, jeigu toks asmuo nuvarytų itin brangius specialiųjų tarnybų automobilius.
 
Image preview
Daugų gaisrinės viršininkas V. Sakalauskas sako, jog gaili jo automobilį nuvariusio vyriškio močiutės, mat ši – gera moteris, tačiau likimas ją vis talžo skaudžiu artimųjų elgesiu.
 
Image preview
Šis automobilis priklauso Daugų gaisrinės viršininkui V. Sakalauskui, tačiau vargu ar jis dar bus taisomas.
 
Image preview
 
Image preview
Iš buvusio sandėliuko ežero pakrantėje liko tik apdegę balkiai ir keli namų apyvokos daiktai.
 
Image preview
 
 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)