Dėl aikštelės Alytaus miesto centre nesiliauna aistros

, Daina Baranauskaitė
Dėl aikštelės Alytaus miesto centre nesiliauna aistros

Dėl šios automobilių stovėjimo aikštelės miesto centre – daugybė gyventojų emocijų ir planai atnaujinti teismo procesus.

Trys daugiabučiai Alytaus miesto centre liko be automobilių stovėjimo aikštelės, mat ten, kur dar prieš savaitę statė transporto priemones, įrengta privati aikštelė. Už automobilio statymą savininkė mėnesiui prašo 25 eurų. Gyventojai nesutinka mokėti, kyla daugybė konfliktų. Savivaldybės vadovai lankėsi vietoje ir pateikia keletą siūlymų, kaip spręsti daug emocijų, nepatogumų sukeliančią problemą.
Daugybė emocijų, čia gyvenančių asmenų ir verslo klientų nepasitenkinimas, nesusipratimai, tvyranti nežinia, kurgi statyti automobilius, – tai Alytaus centre esančio devynaukščio ir greta esančių dviejų daugiabučių žmonių kasdienybė. Kiekvieną dieną užstatomi automobiliai, vyksta ginčai ir barniai. Visa tai prasidėjo po to, kai praėjusią savaitę žemės sklypo savininkė Alfreda Grišmanauskienė pareiškė nuo šiol nuomosianti vietas automobiliams. Deja, tai gyventojams tapo nemalonia staigmena.
Prie kasdien besibūriuojančių žmonių prisijungia ir notarė Birutė Zabitienė, kuri pamena daugiau nei prieš dešimtmetį vykusius teismus. Vis tik žmonės teismą pralaimėjo ir sklypas miesto centre su įrengta automobilių stovėjimo aikštele atiteko tuomečio savivaldybės architekto artimiesiems. Prieš dešimt metų vietos spaudoje mirgėjo antraštės – „Architekto artimiesiems – riebus riestainis, gyventojams – tik jo skylė“. Jokių paneigimų dėl šmeižikiškos informacijos niekas nepareikalavo. Vėliau architektas pasitraukė iš pareigų, tačiau problemos dėl aikštelės išlieka iki šiol. 
„Mes likę be automobilių stovėjimo aikštelės. Gal savivaldybė galėtų dabar išpirkti šią žemę visuomenės poreikiams? Ar normalu, kad tokia situacija miesto centre? Mes tikimės teisingumo“, – kalbėjo notarė Birutė Zabitienė.
Nors žemės sklypas A. Grišmanauskienei po visų teisminių procesų priklauso daugiau nei dešimtmetį, tačiau verslo nuomoti vietas automobiliams ji ėmėsi vos prieš savaitę. Savivaldybės architektas Mindaugas Matažinskas sako, kad miesto vadovybė tariasi ir ieško išeičių. Pirmiausiai tvarką palaikys pastatydami kelių ženklus.
„Savivaldybės vadovai galvoja, kaip išspręsti šią problemą, tačiau viską turime daryti iš teisinės pusės. Mes negalime vadovautis emocijomis. Šiuo metu keliami visi dokumentai ir galvojame, kaip įrengti privažiavimus“, – sakė M. Matažinskas. 
Įdomus faktas, kad statant pastatą S. Dariaus ir S. Girėno g. 6B, statytojas įsipareigojo, yra ir garantinis raštas, kad savo lėšomis įrengs privažiavimo kelią. Namas priduotas prieš 8 metus, yra parašai, tačiau verslininko įsipareigojimo – nė kvapo.
Vis tik savivaldybės architektas vardina galimybes, kurias siūlo gyventojams, ir prašo aptarti tarpusavyje. 
„Yra galimybės įrengti privažiavimą nuo Alytaus teatro pusės ir nuo Ugniagesių gatvės. Žmonės patys turi apsispręsti. Didžiausias klausimas – kas sumokės už privažiavimo kelią ir aikštelės įrengimą. Yra dalinio finansavimo tvarka. Gal toks variantas. Ar savivaldybė biudžeto lėšomis gali viską įrengti, negaliu atsakyti. Reikia diskutuoti, analizuoti“, – sakė vyriausiasis architektas M. Matažinskas.
Žmonės reikalauja, kad praeityje atsakingų asmenų padarytos klaidos negultų ant jų pečių ir kad savo lėšomis netektų įsirenginėti privažiavimo kelių. Jie prašo, kad ginant viešąjį interesą ši automobilių stovėjimo aikštelė būtų išpirkta iš savininkės. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)