Dėl didelio triukšmo motorolerių ir motociklininkų vairuotojams – policijos ir savivaldybės dėmesys

, Alius Mikelionis
Dėl didelio triukšmo motorolerių ir motociklininkų vairuotojams – policijos ir savivaldybės dėmesys

Gyventojai nepatenkinti motociklų ir motorolerių vairuotojais.

Nors daugelyje pasaulio didmiesčių motoroleris ir motociklas yra pagrindinės susisiekimo priemonės, pas mus tai daugiau pramoga, sukelianti ir dalies visuomenės agresiją. Nemažai prie neigiamo įvaizdžio prisideda ir nedrausmingi šių transporto priemonių vairuotojai. Alytuje tokių transporto priemonių yra šimtai, o jų vairuotojai rengia sezono atidarymo šventes, leidžia laiką bendraminčių būryje ir net važiuoja į mokyklas. 
Tiesa, ne visi patenkinti dviratėmis transporto priemonėmis. Pasitaiko atvejų, kai jauni vairuotojai norėdami išsiskirti iš bendraminčių savo motorolerius perdirba taip, kad jie skleistų didesnį garsą, dėl to jau ne kartą alytiškiai kreipėsi į Alytaus miesto savivaldybę ir policiją prašydami sutramdyti nedrausmingus motorolerininkus. Kad kai kurių Alytaus gatvėmis važinėjančių motorolerių duslintuvai perdaryti, pripažįsta ir mūsų pašnekovas Paulius, tačiau, anot vaikino, duslintuvas skleidžia kiek kitokį garsą ir jis nėra ženkliai garsesnis už įprastinę išmetimo sistemą. 
„Mūsų klubo veikloje dalyvauja maždaug 100 vairuotojų. Bendraujame, kalbame apie techniką, patobulinimus. Nesėdim namuose prie kompiuterių – būnam garaže, remontuojam techniką. Tai yra mūsų hobis. Būna, kad vaikinai persidaro duslintuvus ir jie skleidžia kiek gražesnį garsą, bet jis tikrai nėra ženkliai garsesnis už gamyklinį. Perdarymu siekiama gražesnio garso. Nors mūsų klube apie šimtas motorolerių, tik vienetai persidarę duslintuvus. Pasikalbėsim su vaikinais, galbūt pavyks įkalbėti elgtis atsakingiau, nedrumsti ramybės“, – sakė Alytaus motorolerių klubo veikloje aktyviai dalyvaujantis Paulius Gumauskas. 
Vis tik nedrausmingi jaunuoliai neturėtų pramogauti kitų žmonių ramybės sąskaita, todėl Alytaus miesto savivaldybė ketina kreiptis į Alytaus apskrities VPK prašydama pareigūnus atkreipti dėmesį į motorolerių ir motociklų vairuotojus. 
„Motorolerių ir motociklų sezonas prasideda pavasarį. Mūsų mieste jų yra tikrai nemažai, tačiau kad jie keltų didelę problemą Alytaus gatvėse, įvardinti negalėčiau. Dažniausiai pasitaiko smulkūs pažeidimai, bloga techninė būklė, kelio ženklinimo nesilaikymas, pasitaiko atvejų, kai mopedų vairuotojai važiuoja neturėdami vairuotojo pažymėjimo ar net vairuoja neblaivūs. Nors triukšmingumo lygio matuoklių neturime, tačiau nustatyti, ar motoroleris atitinka techninius reikalavimus, nesunku. Tokių transporto priemonių savininkus arba įspėjame, arba skiriame baudą, kuri gali siekti 12 eurų“, – kalbėjo policijos atstovas.  
Alytaus motorolerių klubas sezoną ketina atidaryti jau šį savaitgalį, balandžio 22 dieną. Jaunuoliai tradiciškai rinksis aikštelėje prie Alytaus sporto rūmų. Vyks įvairios rungtys, bendraminčiai važinėsis miesto gatvėmis. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)