Dėl neasfaltuoto kelio – protesto akcija su krūvomis žvyro ir palapine

, Justina Pocevičiūtė
Dėl neasfaltuoto kelio – protesto akcija su krūvomis žvyro ir palapine

Sutuoktiniai savo vargus dėl prasto kelio pasakoja policijos pareigūnei.

Alytaus rajone, Radžiūnuose, gyvenantis daugiavaikis tėvas jau pusantros savaitės tęsia protesto akcijas dėl ties jo sodyba neasfaltuoto kelio. Vyriškai kasdien ant kelio supila krūvą žvyro, o trečiadienį netgi šalia pasistatė palapinę. 
Taip jis siekia atkreipti vietos valdžios dėmesį, jog žadėta kelio atkarpa Lakštingalų gatvėje neasfaltuota ir tai trukdo gyvenimo kokybei alergiškam vaikui. 
Rajono meras atkerta pasijutęs šantažuojamas ir tokie metodai esą nesuveiks.
Jau pusantros savaitės Alytaus rajono gyventojas ties savo sodyba ant kelio supila krūvą žvyro. Tuomet atvyksta savivaldybės samdytas ekskavatorius ir krūvą pašalina, policijos pareigūnai fiksuoja viešosios tvarkos pažeidimą.
Scenarijus kartojasi kasdien ir daugiavaikis tėvas tikina nesiliausiantis, kol vietos valdžia neatkreips dėmesio ir neišsakys konkretaus pažado, kad likusi dalis Lakštingalų gatvės bus asfaltuota. Trečiadienį vyriškis prie žemės krūvos netgi pasistatė palapinę, tačiau pareigūnai įtikino pasitraukti.
„Einu brutaliu keliu, bet kitaip neįmanoma. Su popieriais nieko neišeina, nes mes rašome, o jie atsiunčia tokius pat atsakymus, tik datas pakeičia. Palapinė kritinis momentas šiandien, tačiau tai mano pagalbos šauksmas. Jie atvažiuoja ir išlygina, o aš vėl žemių atvežu. Jie kaupia man baudas po 45 eurus, bet aš vis tiek ieškau tiesos“, – kalbėjo Stasys Červinskas.
Šeima augina tris vaikus. Daugiavaikė motina Edita Červinskienė sako palaikanti vyro protesto akcijas, mat gaunami atsakymai raštu iš savivaldybės nuvilia.
„Mes gavome raštą, kad kelias bus asfaltuotas Radžiūnų kaime, Lakštingalų gatvėje. Deja, išasfaltavo tik pusę. Mes nežinojome, kad tik atkarpą. Nuėjom pas merą, paklausėme, kodėl taip yra, jis mums motyvavo, kad nėra lėšų. Esą asfaltavo, kur daug kas gyvena, o čia niekas. O mes vis dėlto daugiavaikė šeima. Turime 3 vaikus“, – neslėpdama ašarų pasakojo moteris.
Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas tvirtina, kad lėšas, skirtas kelių asfaltavimui, skirsto taryba. Esą ta atkarpa bus asfaltuota, tačiau negali įvardinti kada. „Ar šiemet, ar kitais metais, aš negaliu atsakyti. Tačiau noriu akcentuoti, kad pirmą kartą susidūrėme su tokiu chamizmu, nepagarba vietinei bendruomenei. Ne merui kelią užtvėrė – vietiniams žmonėms. Kas būtų, jeigu visi savo nepasitenkinimą ir bėdas dėl neasfaltuotų kelių pradėtų spręsti tokiais būdais. Taip, kelias galėtų būti geresnis, bet jis visai neblogas. Dalį gatvės išasfaltavom, kur daugiau gyventojų. Valstybė tiek skiria lėšų ir žiūrim, kaip jas panaudoti racionaliau“, – kalbėjo rajono vadovas.
Ši protesto akcija Alytaus rajono gyventojui kainuos, mat policijos pareigūnai pasiryžę skirti administracines baudas.
„Kai pradėjom šią akciją, žinojom, kad be baudų neapsieisime. Bet sutikom su tuo. Viskas dėl mažamečio vaiko. Jis alergiškas. Merui Vrubliauskui nunešėm pažymas, kad vaikas alergiškas. Jis nežinojo, galvojo niekas negyvena toje kelio atkarpoje. Nunešėm lapą iš daktarų ir tikimės per viešas akcijas atkreipti dėmesį į savo bėdas“, - kalbėjo S. Červinskas.
Rajono vadovas sako, jog piliečio protesto akcijos jam buvusios akibrokštas.
„Valstybėje yra tvarka ir mes tą kelią turime atlaisvinti, nes reikia pravažiuoti kitiems. Tas pilietis vėl pila žemę. Yra tam policija, kuri galėjo būti griežtesnė. Turime tvarką, pagal kurią apskaičiuosime nuostolius, kuriuos patyrėme, nes samdėme techniką. Ačiū Dievui, kad kokia nelaimė neatsitiko. O jeigu kas tamsiu paros metu galvą būtų nusisukęs, kai stūksojo tokia krūva žemių. Šie metodai negali paveikti nei mero, nei tarybos, nes mes vadovaujamės tvarka, racionaliu lėšų panaudojimo būdais ir nesileisime šantažuojami. Taip, tas kelias bus asfaltuojamas, tačiau protesto akcijos proceso nepagreitins“, – sakė A. Vrubliauskas.
Atkalbėję vyriškį sulankstyti palapinę ir netrukdyti technikai atlaisvinti kelią policijos pareigūnai paprašė Alytaus rajono gyventojos vykti kartu į komisariatą, kur bus surašytas protokolas. Tiesa, daugiavaikis tėvas žada, kad vos grįžęs ir vėl supils kaupą žemių ant kelio.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)