Dėl prasidėjusių savarankiško gyvenimo namų statybų – dideli gyventojų priekaištai

, Daina Baranauskaitė
Dėl prasidėjusių savarankiško gyvenimo namų statybų – dideli gyventojų priekaištai

Šio daugiabučio mansardoje įsikurs savarankiško gyvenimo namai, nors gyventojai šia kaimynyste toli gražu nesidžiaugia.

Europinėmis ir Alytaus savivaldybės lėšomis Ulonų gatvės 14B daugiabučio mansardoje įrengiami 10 dviviečių butų asmenims, kurie gyvenime paslydo ir nori atsitiesti. Idėjos autorius – Alytaus nakvynės namų direktorius Artūras Galakvoščius, kuris su savivaldybės specialistais įtikino tarybą, kad ši palaimintų projektą. 
Tačiau Ulonų g. 14B daugiabutyje iš savivaldybės butus nuomojantys žmonės prasidėjusiomis statybomis toli gražu nesidžiaugia. Dalis gyventojų savo lėšomis pasidarę remontus, tačiau prasidėjus statyboms jau trūkinėja sienos. 
„Viskas griūva. Kasdien su baime gulamės ir keliamės. Statybininkai dirba nekokybiškai, yra nemandagūs. Auginu neįgalią mergaitę – nuo tų statybų jai sukilo depresija. Nuo lubų byra žemės, mano naujas remontas dabar apgailėtinos būklės, nes suskilo sienos. Kas mums garantuos, kad viskas bus atstatyta. Iš tiesų Lietuvoje tik kaliniai ir „bomžai“ yra vertinami, o mes, tvarkingi, tačiau prasčiau gyvenantys žmonės, niekam nerūpime“, – kalbėjo daugiabučio gyventoja Virginija Kavaliauskienė.
Ne gana to, statybininkai jau ne kartą iš vadinamosios daugiabučio mansardos įlūžo į trečią aukštą. Žmonės patys fiksavo vaizdus ir kelia klausimą, ar pradėjus betonuoti grindis nebus skaudesnių pasekmių – vis tik šiam savivaldybei priklausančiam namui jau 117 metų.
„Niekas negali atsakyti, ar mes būsime saugūs, kai mums virš galvų ims betonuoti. Klausaisi statybininkų darbų ir lauki kaip bombos sprogimo, lakstai iš vieno kambario į kitą. Juk ne kartą statybininkai įlūžo. Laimei, niekas nenukentėjo, tačiau kas atsakys, jeigu įvyks nelaimė?“ – retoriškai klausė daugiabučio gyventoja Stasė Švedienė.
„Aš taip pat labai bijau. Pas mane gyvena 10 metų anūkė. Labiausiai bijome to betonavimo – ar tikrai viskas gerai apskaičiuota, ar neįlūš lubos“, – baiminasi daugiabučio gyventoja Vida Gegertienė.
Žmonėms apmaudu, kad vykdomas 700 tūkstančių eurų vertės projektas savarankiškų namų įrengimui, o jie nuomojasi savivaldybės butus, pro kurių langus košia vėjas.
„Auginu dvi dukras, o sūneliui – vos dvi savaitės. Iš tiesų langai kiauri, vėjas pučia. Nejaugi mes neverti, kad pakeistų langus? Sakė, kad kai betonuos ketvirtame aukšte grindis, tai mums kelioms paroms reiks palikti butus. Kur man su trimis vaikais eiti? Nebent į nakvynės namus ant gultų“, – graudinosi jauna mama Eglė Skripkūnienė.
Nepatenkinti žmonės ir jiems po langais įrenginėjama automobilių stovėjimo aikštele.
Gyventojų skundų daug. Vis tik savivaldybės atstovai patikino, kad rangovas žmonėms statybų metu padarytą žalą tikrai atlygins.
„Situacija tikrai kontroliuojama. Gyventojų nerimas suprantamas, tačiau mes patikiname, kad rangovas visus nuostolius tikrai kompensuos – sutvarkys visus įtrūkimus ir visa kita. Visa tai rangovas yra įsitraukęs į projekto sąmatą“, – patikino Statybos skyriaus vedėja Irena Pankienė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)