Dėl vaiko pinigų ir kitų mokestinių naujovių alytiškiai apgulė Socialinės paramos skyrių

, Daina Baranauskaitė
Dėl vaiko pinigų ir kitų mokestinių naujovių alytiškiai apgulė Socialinės paramos skyrių

Socialinės paramos skyriaus vedėja S. Dumbliauskienė siūlo dėl vadinamųjų vaiko pinigų pirmiausiai kreiptis internetu.

Itin darbinga pirmoji po Naujų metų darbo savaitė Socialinės paramos skyriaus darbuotojams, mat nuo sausio įsigaliojo ne tik Išmokų vaikams įstatymas, bet ir kiti teisės aktai. Specialistai prašo gyventojų bandyti susitvarkyti elektroninėje erdvėje, o jeigu nepavyksta, tik tuomet kreiptis į skyrių.
Bene garsiausiai nuskambėjusi naujovė šiais metais – pasikeitęs Išmokų vaikams įstatymas, vadinamoji 30 eurų išmoka. Dėl šios ir kitų teisės aktų naujovių Alytaus socialinės paramos skyriaus specialistai nespėja priiminėti interesantų. Specialistai prašo, kad gyventojai pirmiausiai pabandytų viską atlikti elektroninėje erdvėje. Tiesa, speciali programa, vos pradėjusi veikti, užstrigo.
„Pateikti prašymą išmokai gauti bus galima elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt. Prisijungimas galimas trimis būdais: per el. bankininkystės sistemą, su mobiliu elektroniniu parašu arba su elektroniniu parašu. Kreipiantis dėl universalios 30 eurų išmokos vaikui papildomų dokumentų teikti nereikia. Viešuose registruose esančią informaciją tikrina patys savivaldybės darbuotojai. Tiesa, informacinė sistema spis.lt užlūžo, tačiau nuo kitos savaitės viskas bus gerai“, – komentavo Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė.
Realiai išmokos pasijus šeimoms, kurios augina 1 arba 2 vaikus, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 183 eurai. O tie, kurių pajamos didesnės, vis tiek turi registruotis dėl 30 eurų paramos. „Anksčiau didesnes pajamas gaunantys tėvai  tuos apie 30 eurų susigrąžindavo per deklaracijas, per kitas mokestines priemones. Dabar jų nelieka. Atsiranda šis kelias – užpildai prašymą ir gauni kaip paramą vaikui į sąskaitą“, – paaiškino Socialinės paramos skyriaus vedėja.
Kadangi pirmąją darbo dieną 2018 metais Socialinės paramos skyriuje apgultis, prašoma gyventojų neskubėti visko tvarkytis šią savaitę. 
Kaip informavo S. Dumbliauskienė, šeimos, kurios augina 3 ir daugiau vaikų, turės teisę papildomai gauti išmoką vaikui nevertinant šeimos gaunamų pajamų: vaikui nuo gimimo dienos iki 2 metų – 28,5 euro, nuo 2 iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, įskaitant ir profesinio mokymo besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa, bet ne ilgiau iki jiems sukaks 21 metai – 15,2 euro. Tai reiškia, kad iš viso vienam vaikui būtų mokama atitinkamai 58,5 arba 45,2 euro.
Prašymą skirti išmoką galima pateikti ir raštu savivaldybėje. Kartu reikėtų pateikti asmens dokumentą, jokių papildomų dokumentų kreipiantis dėl universalios 30 Eur išmokos vaikui nereikia.
Prašymus dėl išmokos vaikui skyrimo bus galima teikti nuo 2018 m. sausio 1 d. Svarbu tai, kad išmoka vaikui, kaip ir kitos socialinės išmokos, mokama už praėjusį mėnesį ir grąžinama už 12 praėjusių mėnesių. Tai reiškia, kad visiems tėvams įgijus išmokos vaikui teisę nuo sausio 1 d., pavyzdžiui, net jeigu tėvai kreiptųsi ir 2018 m. lapkričio mėn., išmoka bus išmokėta nuo 2018 m. sausio 1 d. Vadinasi, nėra būtinybės kreiptis jau 2018 metų pradžioje.
Sprendimas dėl išmokos vaikui skyrimo priimamas ir išmoka išmokama ne vėliau kaip per mėnesį nuo prašymo skirti išmoką ir kitų dokumentų gavimo savivaldybės administracijoje dienos. Išmoka vaikui, kaip ir kitos socialinės išmokos, mokama už praėjusį mėnesį iki einamojo mėnesio 25 dienos.

Komentarai

damänner nike air fürce 1

damänner nike air fürce 1 schuhe für verkauf ,jordan 11 gs 5.5-9.5 schuhe für verkauf
ua verge mid schuhe für verkauf http://www.cineaula.com/ua-verge-mid-schuhe-für-verkauf-cheap_de

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)