Diagnostinė medicinos aparatūra neveikia nuo kovo, naują, sėkmės atveju, turėsime rugsėjį

, Daina Baranauskaitė
Diagnostinė medicinos aparatūra neveikia nuo kovo, naują, sėkmės atveju, turėsime rugsėjį
Dešimtus metus Alytaus apskrities gyventojų gyvybes ir sveikatą gelbėjęs branduolinis magnetinio rezonanso tomografo aparatas sugedęs nuo kovo mėnesio. Tyrimus žmonės priversti darytis didmiesčiuose. Nors miesto taryba priėmusi sprendimą pirkti naują diagnostinę aparatūrą, žmonės sako, kol įvyks viešieji pirkimai, gal vertėtų pataisyti senąjį.  
Alytaus regiono gyventojai skundžiasi – nuo kovo mėnesio neveikia gyvybes ir sveikatą gelbėjęs apskrities Stasio Kudirkos ligoninės branduolinis magnetinio rezonanso tomografo aparatas. Pacientai į eiles jau neužrašinėjami, nukreipiami į didmiesčius. Sunerimusi ir medikų bendruomenė – ypatingai radiologai, kurie dirbo su dabar sugedusiu aparatu. 
„Į mane kreipėsi ir gyventojai, ir patys medikai. Visi sunerimę. Daugybė išlaidų važiuoti atlikti tyrimus į kitus miestus. Anksčiau žmonėms tekdavo laukti 4 savaites, kad būtų atlikti tyrimai. Dabar žmonės net neregistruojami. Manau, kol įsigysime naują aparatą, vertėtų taisyti senąjį. Vėliau jį pardavus bus didesnė kaina“, – kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Nerijus Cesiulis.
Ligoninės vadovai situacijos nekomentuoja, įstaigos steigėjas, Alytaus miesto savivaldybė, teigia sprendimą priėmusi. Kadangi taryba uždegė žalią šviesą naujo aparato pirkimui, senajam šiomis dienomis bus skelbiamas aukcionas.
„Mes priėmėme sprendimą seną aparatą parduoti, kad pirkėjas pats išsimontuotų visą įrangą. Tikrai neremontuosime, kadangi tai brangu, be to, netrukus reiks pildyti heliu, o tai labai brangu“, – sakė Alytaus vicemerė Valė Gibienė.
Nors savivaldybės vadovai nutarė senosios diagnostinės aparatūros netaisyti, kai kurie miesto tarybos nariai mano, jog dėl to savivaldybė neteks pajamų, o gyventojai kantrybės ir sveikatos.
„Netaisydami prarandame ligonių kasos pinigus ir pykdome savo gyventojus. Juk svarbiausia – sveikata“, – įsitikinęs tarybos narys N. Cesiulis.
Planuojamos pirkti įrangos maksimali vertė iki 1,1 mln. eurų su PVM. Alytaus miesto savivaldybės administracija jau pradėjusi viešųjų pirkimų procedūras. Bus atsižvelgdama į labiausiai naudingas finansinio lizingo sąlygas, kurio sutarties terminas – 7 metai. 
Geriausiu atveju, naujoji diagnostinė aparatūra ligoninę pasieks rugsėjį.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)