Dirbti kaimo ambulatorijose dvi jaunos gydytojos važinėja iš Kauno

, Daina Baranauskaitė
Dirbti kaimo ambulatorijose dvi jaunos gydytojos važinėja iš Kauno

Šeimos gydytojos Aistė Medišauskienė ir Julija Stanionė.

Alytaus rajono pirminės sveikatos priežiūros centre dirbančios dvi jaunos šeimos gydytojos į Krokialaukio ir Luksnėnų ambulatorijas važinėja iš Kauno. Abi prieš vaiko auginimo atostogas dirbo miestų poliklinikose, o pradėjusios gydyti daugiau kaimo žmones, sako, jog šie pacientai nuoširdesni, labiau klauso gydytojų patarimų.
 
Krokialaukyje turi 700 pacientų
Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro Krokialaukio ambulatorijoje darbą po motinystės atostogų pradėjusi gydytoja Aistė Medišauskienė turi apie 700 pacientų. Į darbą jai tenka atvykti apie šimtą kilometrų. Kodėl laikas ir kilometrai jos nevargina, gydytoja sutiko atsakyti į „Dainavos žodžio“ klausimus.
 
– Gerbiama gydytoja, kodėl pasirinkote darbą provincijoje?
– Dirbti čia nusprendžiau dėl poros priežasčių: patrauklių darbo sąlygų ir dėl to, kad man nesvetimas šis kraštas – netoli Alytaus gyveno mano seneliai, o dabar ten gyvena mano tėtis.
 
– Kuo skiriasi bendravimas su Krokialaukio apylinkių žmonėmis nuo darbo didmiestyje?
– Čia dirbu dar labai neilgai, tik 3 mėnesius, bet pastebėjau, kad kaimo žmonės yra labai nuoširdūs, paprasti, mažiau skubantys nei miesto žmonės.
 
– Kokios sveikatos problemos dažniausiai kankina kaimo žmones?
– Negalėčiau išskirti kažkokių ligų, kuriomis kaimo žmonės sirgtų dažniau nei miesto pacientai. Tarp mano pacientų vyrauja lėtinės širdies, kraujagyslių, plaučių ligos. O šiuo metu daugiau pacientų kreipiasi dėl peršalimo ligų.
 
– Ar veikia tas vadinamasis Placebo efektas, kuomet žmogui reikia nuoširdaus dėmesio, profesionalaus patarimo ir ligos savaime traukiasi...
– Taip, Placebo efektas iš tiesų veikia, tik tai labiau pastebiu bendraudama su vyresniais pacientais. Nemažai  jų yra vieniši, todėl bendravimas, nuoširdus dėmesys ir išklausymas jiems yra labai svarbu ir tai gali sumažinti vaistų poreikį.
 
– Ar seniūnijos žmonės rūpinasi savimi – ar daug turite pacientų?
– Šiuo metu Krokialaukio ambulatorijoje yra prisirašę apie 700 žmonių. Pacientų yra įvairių – vieni tikrai labai rūpinasi savo sveikata ir į gydymo įstaigą kreipiasi ne tik pajutę pirmuosius ligos simptomus, bet ir atvyksta pasitikrinti sveikatą profilaktiškai. O kiti susirgę bando gydytis patys ir kreipiasi į gydytoją tik ligai užsitęsus ar jau atsiradus komplikacijoms. Todėl labai norėčiau paskatinti visus pacientus rūpintis savo sveikata ir atvykti ne tik susirgus, bet ir pasitikrinti sveikatą pagal profilaktines patikros programas, kad būtų galima nustatyti ligą ankstyvoje stadijoje.
 
– Dėkoju Jums už pokalbį.
 
Kaimo žmogus – nuoširdesnis
Dar viena šeimos gydytoja, dirbanti Luksnėnų ambulatorijoje ir rajono pirminės sveikatos priežiūros centre, – Julija Stanionė. Ji taip pat į darbą važinėja iš Kauno, prieš vaiko auginimo atostogas veiklą vykdė mieste esančioje gydymo įstaigoje.
„Iš tiesų malonu, kad kaimo pacientas yra labai nuoširdus. Pastebiu, kad žmonės labiau įsiklauso į gydytojo patarimus. Gydytojas jiems – didelis autoritetas. O kai dirbu mieste – Pirminės sveikatos priežiūros centre – tenka gydyti ir miesto, ir kaimo gyventojus“, – pasakojo šeimos gydytoja Julija Stanionė.
Beje, gydytoja pastebi, kad dažnai kaimo žmogus savo buitį, ūkį iškelia aukščiau sveikatos. „Pasitaiko, kad susirgęs žmogus neturi sąlygų gulti į ligoninę, nors aš tą kone primygtinai sakau. Dažniausiai gyventojai teisinasi, kad neturės, kas krosnį pakurs, kas gyvuliukus prižiūrės. Būna įvairiausių situacijų, stengiuosi žmonėms padėti, patarti ir, be abejo, gydyti jų negalavimus“, – sakė J. Stanionė. 
Tiek viena, tiek kita kaimo ambulatorijose dirbančios jaunos gydytojos pastebi, kad kaimo gyventojus paprastai slegia lėtinės ligos ir kviečia pacientus atvykti ne tik, kai stipriai pablogėja sveikata, bet ir pasitikrinti profilaktiškai.
„Kartais tenka spręsti daug sveikatos problemų pačiai, nes žmonės neturi galimybių nuvykti pas kitų, specializuotų sričių specialistus. Tenka vykti ir į namus. Darbas įdomus, veiklos turiu. Kolektyvas Pirminės sveikatos priežiūros centre labai šiltas, vadovybė, vos susidūrus su vienokiomis ar kitokiomis problemomis darbe, greitai reaguoja ir sprendžiame klausimus“, – kalbėjo gydytoja.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)