Diskusija dėl profesinių mokyklų: kokius kelius siūlo ministerija ir savivaldybė?

, Alytaus rajono savivaldybės informacija
Diskusija dėl profesinių mokyklų: kokius kelius siūlo ministerija ir savivaldybė?

Švietimo ir mokslo ministerija planuoja reformuoti profesinį ugdymą.

Profesinio mokymo nauda šalies ekonomikai ir valstybės konkurencingumui neabejojama. Tačiau Švietimo ir mokslo ministerijai diskusijų kelia profesinių mokymo įstaigų mokinių skaičius ir ugdymo programų kokybė. Vieša paslaptis, kad  profesinės mokyklos nesurenka mokinių, o dalis ruošiamų specialistų verslo ir darbdavių poreikius ne visuomet atitinka.    
Švietimo ir mokslo ministerija planuoja reformuoti profesinį ugdymą. Simne siūlo profesinio mokymo įstaigą likviduoti arba padaryti Alytaus profesinio rengimo centro filialu, arba steigti jungtinę mokyklą kartu su Simno gimnazija. O Daugų technologijų ir verslo mokyklai ministerija mato du kelius: steigti jungtinę mokyklą kartu su Daugų Vlado Mirono gimnazija arba verslo mokyklą prijungti prie Alytaus profesinio rengimo centro. 
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė susitiko su Švietimo ir mokslo ministro patarėju Mariumi Albačinsku padiskutuoti dėl profesinių mokylų pertvarkos rajone. 
Alytaus rajono savivaldybės siūlomą idėją, kaip pertvarkyti profesinio ugdymo organizavimą Simne ir Dauguose,  švietimo ir mokslo ministro patarėjui Mariui Albačinskui pristatė meras Algirdas Vrubliauskas: „Alytaus rajono savivaldybė mato racionalią galimybę Daugų Vlado Mirono gimnazijai ir Simno gimnazijai gauti licenciją vykdyti profesinį mokymą, tuomet mokiniai gimnazijose įgytų ir profesinį išsilavinimą.  Profesijos mokytojams būtų sudarytos galimybės pereiti dirbti į gimnaziją, o profesinės mokyklos mokymo bazė galėtų būti perduota gimnazijai teisės aktų nustatyta tvarka.“
Meras pažymėjo, kad bet kuriuo atveju ministerija siekia reformuoti profesinį mokymą, tik kokį kelią ji pasirinks? 
Pasak A. Vrubliausko, rajono gimnazijos Simne ir Dauguose sudarytų galimybę rajono gyventojams įgyti kokybišką bendrąjį ugdymą ir konkurencingą profesinį mokymą kuo arčiau gyvenamosios vietos.
Švietimo ir mokslo ministro patarėjui Mariui Albačinskui Alytaus rajono savivaldybės idėja profesinį ugdymą pertvarkyti gimnazijoje įkuriant profesinio mokymo klases priimtina. Jis pažadėjo ją perduoti ministerijos atsakingiems specialistams svarstyti. 
Alytaus rajone veikia dvi profesinio rengimo įstaigos: biudžetinė, Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis išlaikoma Simno žemės ūkio mokykla ir viešoji įstaiga „Daugų technologijų ir verslo mokykla“, kurios viena iš dalininkių yra ir Alytaus rajono savivaldybė. Be rajone veikiančių profesinio mokymo įstaigų,  Alytaus mieste profesinį mokymą organizuoja Alytaus profesinio rengimo centras. 
Artimiausiu metu meras A. Vrubliauskas inicijuos susitikimą su Simno ir Daugų profesinio ugdymo įstaigų vadovais, bendruomene, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)