Draugystė su gamta

, Rima Pėstininkienė ir Vilė Petravičienė
Draugystė su gamta

 Yra Gamta ir yra tie, kas ją myli bei vertina. Tačiau mylėti gamtą nepakanka – būtina ją pažinti. Visi žinome, kad jauno žmogaus vertybių skalė susiformuoja mokykloje, todėl svarbu, kad ir aplinkosauginis ugdymas nepaliktų ugdymo procese tuščių dėmių, kurias vėliau užpildyti jaunam žmogui yra daug sudėtingiau.
Alytaus Piliakalnio pagrindinės mokyklos biologijos mokytoja metodininkė Vilė Petravičienė ir pradinių klasių mokytoja metodininkė Rima Pėstininkienė draugystę su gamta savo ugdytiniams skatina jau nuo seno. Nuo 2005  metų  kartu su pradinukais bei vyresniųjų klasių mokiniais kasmet dalyvauja įvairiuose aplinkosauginiuose projektuose: ,,Meilė gamtai prasideda nuo gyvūnų globos“, ,,Šiukšliaus išvarymas“, ,,Žmogus ir jo aplinka“, ,,Vaistažolių šalyje“.
Šiais metais mokytojos ir jų ugdytiniai, remiami Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento, dalyvavo projekte ,,Medžiai mieste“. Projekto tikslas – padėti mokiniams geriau pažinti supančią miesto gamtą, atpažinti mieste augančius medžius, juos saugoti, o įgytas žinias ir gebėjimus perteikti bendraamžiams ir artimiesiems. Vykdydami šį projektą dalyvavome miško sodinimo darbuose, aplinkosauginėse akcijose, aplankėme Girionių ir Obelynės dendrologinius parkus bei Tado Ivanausko sodybą. Gražiausias projekto akimirkas fiksavome nuotraukose.
Nuo lapkričio 18 iki 30 dienos Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos Pirmojo Alytaus filiale vyko  fotografijos paroda ,,Medžiai mieste”. Parodą aplankė mokiniai, mokytojai bei kiti mokyklos ir miesto bendruomenės nariai.  Vėliau gražiomis nuotraukomis papuošime mokyklos erdves.  

 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)