Dzūkijoje liepsnojo trys sodybos

, Goda Čiginskaitė
Dzūkijoje liepsnojo trys sodybos

Merkinės seniūnijoje, Subartonių kaime, gaisro metu žuvo namo šeimininkas.

Praėjusią savaitę Dzūkiją talžė liepsnos. Merkinės seniūnijoje, Subartonių kaime, per gaisrą žuvo senolis. Mediniuose namuose gaisrai įsiplieskė Alovės ir Seirijų seniūnijose.
Varėnos rajone, Merkinės seniūnijoje, Subartonių kaime, nelaimė įvyko ketvirtadienį vakare. Apie gaisrą ugniagesiams gelbėtojams pranešė kaimynai. Atvykus ugniagesiams, namas degė atvira liepsna. Vanduo buvo tiekiamas iš  atviro vandens šaltinio, esančio už maždaug 15 metrų. Apmalšinus liepsnas, 16.18 val. viduje rastas apdegusio vyro (gim. 1932 m.) kūnas.
„Jie čia su žmona į Subartonis atsikraustė gal prieš dešimt metų. Jis labai sugyveno su žmona, buvo geras kaimynas, negeriantis, rimtas ir tvarkingas žmogus. Žmona pasiligojo, ją paėmė dukra, kuri dabar jau mirusiam kaimynui buvo podukra. Vyrias, girdėjau, sielojosi, kad negali su žmona būti. Lyg kažkoks kivirčas su podukra ir štai. Per gaisrą atvyko jo giminaitis iš Alytaus. Pasakojo, kad skambino jam atsisveikinti. Paleido dujas name ir... Na, baisi, žinokit, mirtis“, – pasakojo Mindaugas Kisielius.
Kitas kaimynas pasakojo, jog liepsna įsiplieskė žaibiškai. „Dar spėjome jo automobilį nuridenti atokiau nuo namo, nes būtų sprogęs. Baisi nelaimė kaime“, – sakė Benjaminas Mileris.
Vieno aukšto medinis namas, skardinis stogas apdegė labai stipriai, išdegė namo vidus ir jame buvę namų apyvokos daiktai, sudegė perdengimai ir laikančios stogą konstrukcijos. Simboliška, ugniagesiai iš namo išnešė maldaknygę, tačiau šeimininkas iš jos velykinių maldų jau neskaitė. Kaimynai kalba, kad senolis pats atsuko dujas ir pasitraukė iš gyvenimo, nes nesutarė su jo žmoną slaugyti išvežusia podukra.
Penktadienį liepsna įsisuko į Alovės seniūnijos Davainiškių kaime esančią Rasos ir Kęsto sodybą. Atvykus ugniagesiams, name atvira liepsna degė kambarys. Kilus gaisrui, per langą išlipo namo savininkas, išdaužė kambario lango stiklą. Vyras buvo susipjaustęs rankas, medikai pagalbą suteikė vietoje. Gaisro metu apdegė kambarys (30 m²), sudegė jame buvusi lova, apdegė baldai, sudužo 2 langų stiklo paketai, aprūko kitos namo patalpos.
Tiesa, po gaisro ryte pakalbėti su namų šeimininku nepavyko. Po pietų jis jau „ilsėjosi“ lovoje, aplink mėtėsi degtinės ir alaus buteliai. Alovės seniūnijos seniūnė Irma Kašėtienė teigė, kad šeima nevengia stikliuko, jųdviejų dukra auklėjama globos namuose, o moters sūnus iš pirmos santuokos gyvena su tėvu.
„Turi geras sąlygas gyventi. Graži vieta, netoli miško. Tačiau auksinės gerklelės abiejų sutuoktinių. Jie neseniai kreipėsi į mus pašalpos. Davėme maisto produktais, ne pinigais“, – sakė I. Kašėtienė.
Dar viena sodyba praėjusį penktadienį degė Lazdijų rajone, Seirijų seniūnijoje. Atvykus ugniagesiams, namas degė atvira liepsna, stogas buvo sukritęs. Namas vieno aukšto, rąstinis, perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. GMP išsivežė nukentėjusį namo savininką, kuris apdegė abiejų rankų plaštakas ir veidą. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)