Iš frakcijos pasitraukęs tarybos narys – ne tik etikos sargų, bet ir „Sodros“ akiratyje

, Daina Baranauskaitė
Iš frakcijos pasitraukęs tarybos narys – ne tik etikos sargų, bet ir „Sodros“ akiratyje

A. Jaruševičiui prieššventinis laikotarpis gana įtemptas.

Iš Alytaus piliečių frakcijos pasitraukusiam miesto tarybos nariui Aurelijui Jaruševičiui prieššventinis laikotarpis nepagailėjo staigmenų, tiesa, šios ne visai malonios. Politikas nė pats nenutuokia, iš kur turi tiek „gerbėjų“, mat svarstyti net du anoniminiai skundai: vienas – „Sodroje“, kitas – Alytaus miesto savivaldybės Etikos komisijoje. Pastarojo skundo esmė – jog pasisakė taryboje dėl tvarkos aprašo, pagal kurį yra renkami pinigai už socialinių ir savivaldybės būstų nuomą – kaip išrašyti sąskaitas ir kaip tas lėšas panaudoti.
„Tas sprendimo projektas net nebuvo tiesiogiai susijęs su mano darboviete UAB „Alytaus butų ūkis“. Aš tarybos posėdžio metu sakiau, kad siūlomi pakeitimai net ne šios tvarkos aprašo objektas, perteklinis“, – komentavo nepriklausomas Alytaus miesto tarybos narys A. Jaruševičius.
Minėtam klausimui tarybos posėdyje nepritarta ir anoniminiame skunde pažymėta, kad A. Jaruševičius tam darė įtaką.
„Esu įsitikinęs, kad interesų konflikto nebuvo. Tai, kad dirbu Alytaus butų ūkyje, savaime nieko nereiškia. UAB „Alytaus butų ūkis“ yra komercinė, rinkos sąlygomis veikianti įmonė. Ši įstaiga iš biudžeto negauna nei euro – užsidirba. Tai koks čia interesų konfliktas?“ – retoriškai klausė pašnekovas.
Ir vis tik tarybos narys nustebo sužinojęs, kad ir jis pakliuvo į etikos sargų akiratį.
„Kad esu apskųstas, nustebau. Tačiau ir kitą kartą ta tema taryboje kalbėčiau, nes jaučiuosi teisus, jokių interesų konflikto čia nė kvapo. Tačiau žinant dabartinę situaciją, kuomet beveik kiekvienas tarybos narys svarstomas Etikos komisijoje, kodėl turėčiau likti išimtimi. Tai tiesiog politinis cirkas“, – sakė A. Jaruševičius.
Etikos komisijos pirmininkė Laima Vincė Kirkliauskienė išvadų dėl A. Jaruševičiaus kol kas nekomentuoja. Esą balsai pasiskirstė kone vienodai ir ar bus jis pripažintas supainiojęs interesus, ar ne, paaiškės po konsultacijos su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija.
Beje, A. Jaruševičiaus elgesį pagal anoniminį skundą tyrė ir „Sodra“. Jis turėjo nedarbingumo lapelį dukros priežiūrai. Gavęs kvietimą dalyvauti visuomeninių tyrimų laidoje „Demaskuoti“, sutiko filmuotis pietų metu, kai dukros priežiūrą valandai perėmė žmona. Tačiau pokalbis apie sporto reikalus mieste A. Jaruševičiui greičiausiai brangiai kainuos – „Sodra“ jam nedalyvaujant priėmė sprendimą, kad už tą dieną turės grąžinti nedarbingumo  išmoką. Ar sprendimą skųs, Aurelijus Jaruševičius dar neapsisprendęs.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)