Futbolininkai santykius aiškinasi ir žodžiu, ir raštu

, Daina Baranauskaitė
Futbolininkai santykius aiškinasi ir žodžiu, ir raštu

Dauguma Alytaus apskrities futbolo klubų boikotuoja varžybas, kol nebus laikomasi nuostatų, nebus pašalinti visi pažeidimai, užkirstas kelias įvykti galimiems pažeidimams ateityje, kol nebus įvardinti ir nubausti asmenys, darę pažeidimus. Iš Alytaus apskrities futbolo federacijos, kuriai vadovauja verslininkas, miesto tarybos narys Gediminas Daukšys, reikalaujama prisiimti atsakomybę ir jos ribas apibrėžti dokumentais.  

Savaitės pradžioje susitiko Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentas Gediminas Daukšys, federacijos valdyba bei futbolo klubų vadovai. Neeilinis susitikimas organizuotas po futbolo klubų viešai išplatintų pretenzijų, esą Alytaus apskrities futbolo federacijos rengiamos lauko ir salės futbolo varžybos vykdomos pažeidžiant varžybų nuostatus, sąžiningo žaidimo ir vienodo taisyklių traktavimo principus. Klubų kantrybės taurę esą perpildė faktas, jog kovo 11-ąją Alytaus arenoje drauge su Lietuvos salės futbolo taurės turnyro finalo ketvertu turėję vykti apskrities pirmenybių pusfinaliai ir finalai baigėsi net neprasidėję.
„Yra nesąmonė, kad, tarkim, Giedraitis, pats ir veda varžybas, pats teisėjauja, pats atstovauja klubui. Komanda sumoka startinį mokestį ir paskui vyksta nei šis, nei tas. Sunku nupasakoti situacijos sudėtingumą telefonu. Buvome susitikę su federacijos prezidentu, su valdyba. Čia kalbam ne pirmą kartą, žada, žada, tačiau niekas nesikeičia. Ar tęsime žaidimą, priklausys nuo federacijos atsakymų raštu“, – kalbėjo futbolo klubo „Vidzgiris“ vadovas Regimantas Abramavičius.
Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentas Gediminas Daukšys teigia, kad tam tikrų nesklandumų, taip pat intrigų yra, tačiau prasidėję atviri pokalbiai turėtų padėti tašką.
„Mes turėjome labai įdomų pokalbį. Labai gerai, kad pastabos pareikštos ir žodžiu, ir raštu. Tik noriu pabrėžti, kad ne federacijos prezidentas organizuoja varžybas. Atsirado daugiau varžybų, daugiau norinčiųjų, tad natūralu, kad atsirado ir daugiau įtampos. Buvo pastabų, kad gal kelias lygas daryti. Pribrendo laikas apie tai diskutuoti“, – kalbėjo G. Daukšys.
Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentas renkamas ketverių metų laikotarpiui. G. Daukšys dirba mažiau nei metus. Pasak pašnekovo, vienas iš daugelio jo tikslų – gerinti futbolo klubų tarpusavio santykius.
„Tam tikri nesutarimai vyksta dar nuo senesnių laikų. Aš kaip prezidentas keliu sau užduotį dėti visas pastangas, kad tų nesutarimų neliktų, santykiai gerėtų“, – sakė G. Daukšys.
Futbolo klubai raštu priekaištauja dėl atsakingų už varžybų vedimą asmenų kompetencijos ribų, esą nėra pakankamo bendradarbiavimo tarp federacijos ir komandų, nėra aiškumo dėl drausmės komisijos veiklos, nes sužinomi tik jos sprendimai, neaiškus komandų sumokėtų startinių mokesčių panaudojimo tikslingumas, neaiški pačios federacijos veikla siekiant padėti kuo geriau ir „pigiau“ komandoms dalyvauti varžybose. Ar bus tęsiamos varžybos, klubų vadovai teigia, priklausys nuo federacijos atsakymo raštu, konkrečių veiksmų.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)