Futbolo klubas „Dainava“ – ir sportinių rezultatų, ir finansinėje duobėje

, Daina Baranauskaitė
Futbolo klubas „Dainava“ – ir sportinių rezultatų, ir finansinėje duobėje
Alytaus „Dainavos“ futbolo klubas išgyvena vienus iš prasčiausių laikų tiek dėl sportinių rezultatų, tiek dėl finansų. Pasikeitus klubo vadovams, finansinė situacija nepagerėjo, o žaidžiančių legionierių padėtis nepavydėtina. Klubo sąskaitos areštuotos, o iš užsienio šalių Alytaus klube žaisti atvykę sportininkai palikti likimo valiai: neturi kur gyventi, atlyginimai nemokėti dar už birželio mėnesį, sklinda kalbos, kad ir pavalgyti futbolininkai neturi už ką.  
Dar visai neseniai Alytaus miesto vadovams prisistatė naujasis futbolo klubo „Dainava“ savininkas, prezidentas Giusepe Greco. Buvo išsakyta daug gražių planų, kaip bus prikeltas futbolas Dzūkijoje, kad tai naujas etapas ir tarptautiniai futbolo vadybininkai pasieks gerų rezultatų. Vis tik šiandien situacija prasta. Futbolo klubas „Dainava“ iškrito iš A lygos, klubo sąskaitos įšaldytos, žaidėjai negauna atlyginimų, legionieriai neturi pinigų grįžti atgal į Italiją.
„Su mumis elgiasi kaip su vergais. Tikrai ne kaip su žmonėmis. Mes, žaidėjai, šiame futbolo klube esame paskutinėje vietoje. Atlyginimų negauname nuo birželio mėnesio, į varžybas turime važiuoti už savo lėšas, perkame patys aprangą, sportinius batus, nekalbu apie pasirūpinimą maistu ar vandeniu varžybų metu“, – kalbėjo „Dainavos“ futbolininkas, nenorėjęs viešinti savo pavardės.
Alytaus miesto vadovas teigia, kad savivaldybė kaip paramą futbolui yra skyrusi 100 tūkstančių litų. Buvo kalbėta dar apie 50 tūkstančių, tačiau šiuo atveju esą lėšų daugiau neskirs.
„Mes jau pervedėme 100 tūkstančių, tačiau kas iš to? Komanda visiškai nereprezentavo miesto. Juk visi esame girdėję kalbas apie varžybų pardavinėjimą ir panašiai. Nenoriu nieko kaltinti, nes neturiu įrodymų, tačiau man kaip miesto patriotui labai apmaudu dėl šios komandos dabartinės padėties. Sąskaita įšaldyta, žaidėjai negavę algų. Tačiau mes irgi daugiau negalime skirti visų mokesčių mokėtojų pinigų“, – sakė miesto meras Jurgis Krasnickas.
Beje, Alytaus „Dainavos“ futbolo žaidėjai turi priekaištų ne tik klubo savininkams, bet ir savivaldybei. Esą paskutines varžybas norėta žaisti Alytuje, tačiau jiems neleista.
„Mes taip norėjome paskutines varžybas žaisti Alytaus stadione. Norėjome žaidimą padovanoti mūsų fanams, kurie yra ištikimi. Tačiau miestas neleido čia žaisti. Buvome išvyti ant dirbtinės dangos. Tai irgi parodo požiūrį į mus. Tikrai nuotaikos prastos. Dabar į treniruotes susirenka 6 žaidėjai. Nes dauguma nusivylę. Galvojame visai trauktis. O apie legionierius net nekalbu. Jiems visai liūdna. Neturi kur gyventi, laukia artimųjų pinigų, kad galėtų grįžti“, – sakė prisistatyti nenorėjęs „Dainavos“ žaidėjas.
Savivaldybės meras užsimena, kad galbūt būtų tikslinga futbolo klubą perimti savivaldybės žinion.
„Čia tik mano pamąstymas, bet gal būtų tikslinga savivaldybei atpirkti tą klubą. Turėti 51 procentą. Nes dabar situacija tokia, kad bėgom nuo vilko, bet užšokom ant meškos. Čia aš kalbu apie klubo savininkus“, – komentavo meras.
Dabartinių „Dainavos“ savininkų pakalbinti nepavyko, jie išvykę į Italiją. Buvęs klubo prezidentas alytiškis Andrius Stasiukynas sako, kad ir pats neatsisakytų vėl padėti futbolui tokioje sudėtingoje situacijoje.
„Jeigu aš būsiu reikalingas, tikrai neatsisakau padėti. Tikrai nebūtina, kad klube žaistų užsieniečiai. Kai buvau aš, žaidė alytiškiai“, – sakė A. Stasiukynas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)