Dainavos žodis

Alytiškiai iš Lietuvos baidarių slalomo čempionato parvežė visų spalvų medalius

Sekmadienį pro Grigiškes tekančioje Vokės upėje vyko Lietuvos baidarių slalomo čempionatas, kaip ir buvo tikėtasi, Alytaus „Srauto“ irkluotojai iš čempionato grįžo su medaliais.
Nors konkurencingiausioje vienviečių baidarių klasėje ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio šįsyk alytiškiai turėjo užleisti Vilniaus „Regatos“ atstovą Simantą Mažeikį, sidabro ir bronzos medalius iškovojo alytiškių duetas, antras liko nuo čempiono vos 0,63 sekundės atsilikęs ir dar 2s baudos taškų uždirbęs Vilius Rasimavičius, trečias – nuo Viliaus 1,63 sekundės atsilikęs Mantas Atmanavičius. Tai buvo jau antras šių dviejų alytiškių dvigubas podiumas šiame sezone (prieš dvi savaites Lietuvos taurės 1 etape Vilius tapo nugalėtoju, Mantas taip pat buvo trečias).
Vienviečių kanojų klasėje ir vėl nesustabdomas buvo Mantas Atmanavičius, jis artimiausią varžovą Arnoldą Gotto iš Vilniaus aplenkė beveik 10 sekundžių bei antrus metus iš eilės tapo šios laivų klasės Lietuvos čempionu. Įvykus asmeninių rungčių finalams dar liko išsidalinti medalių komplektus komandinės estafetės rungtyje, kurioje trasą vienu metu turi įveikti trys sportininkai. Alytaus „Srauto“ komandą sudarė Vilius Rasimavičius, Mantas Atmanavičius ir Augustas Platūkis, nors trasoje lietė net 4 vartų gaireles ir dėl to užsidirbo +8 sekundes baudos taškų, alytiškiai pademonstravo greitą tempą ir laimėjo aukso medalius komandinėje rungtyje, antri liko svečiai iš Latvijos, trečią vietą užėmė Vilniaus „Regatos“ sportininkai su čempionu Simantu Mažeikiu priešaky.
Verta paminėti, kad šiose varžybose galutinai suformuota Lietuvos baidarių slalomo vyrų rinktinė, ją sudarys Vilius Rasimavičius, Mantas Atmanavičius ir Simantas Mažeikis, sportininkai ruošiasi svarbiausioms sezono varžyboms – pasaulio čempionatui, kuriame šiemet bus pradėti dalinti kelialapiai į kitų metų olimpines žaidynes. Mantui Atmanavičiui dar 2012 metais iki patekimo į olimpines žaidynes pritrūko visai nedaug, todėl šiemet sportininkas tikisi tinkamai pasiruošti lemiamoms varžyboms ir iškovoti Lietuvai pirmąjį kelialapį į olimpiadą baidarių slalomo rungtyje.