archeologai

Alytaus rajone žemėje rasta juvelyrinių dirbinių

, Alius Mikelionis
Pavasarį su metalo ieškikliu vaikščiojęs vyras Alytaus rajone rado trečio amžiaus segę ir apyrankę. Vertingus radinius aptiko „Metalo ieškiklių naudotojų klubo“ narys. Apie tai jis informavo ir kolegas, ir archeologus. Ieškotojai tikėjosi čia rasti ir daugiau vertingų daiktų, todėl tąkart prašė neviešinti svarbaus radinio vietovės, mat baiminosi, jog anksčiau atvyks „juodieji archeologai“. Kasinėtojai žadėjo redakciją informuoti, kai tęs darbus. Taip ir nutiko, pasikvietę archeologą ir gavę visus leidimus lapkričio 11 dieną dvi dešimtys vyrų ėmėsi darbo.

Šv. Liudviko bažnyčios šventoriuje archeologai randa XVI–XIX a. žmonių skeletus

, Daina Baranauskaitė
Jau kitais metais 200 metų jubiliejų švęsiančios Pirmojo Alytaus Šv. Liudviko bažnyčios šventoriuje atlikdami archeologinius kasinėjimus šiomis dienomis archeologai rado žmonių skeletų. 
Bažnyčia – avarinės būklės, nors čia ramybę randa ir meldžiasi 3500 parapijos tikinčiųjų – Alytaus miesto ir rajono žmonių.
Anot klebono Valdo Belecko, šie darbai užsakyti Mokslinės tarybos prie Kultūros ministerijos įpareigojimu, mat vyksta bažnyčios kapitalinio remonto projektavimo darbai.

Prieš kelio asfaltavimo darbus – archeologų kasinėjimai

, Daina Baranauskaitė
Alytaus piliakalnio teritorijoje archeologai iškasė kelis tūkstančius 3–4 amžiaus buvusios gyvenvietės radinių. Kasinėjimai atliekami prieš privažiavimo kelio link piliakalnio ir naujai statomo pėsčiųjų ir dviračių tilto įrengimą.
Daugelis alytiškių, važiuojančių link Alytaus piliakalnio, statomo pėsčiųjų ir dviračių tilto, pastebi, jog kelias praplatintas, sukalti kuoleliai, žymintys kelio ribas. Anot savivaldybės vadovų, čia atsiras privažiavimo kelias.
Surinkti turinį