Atliekos

Alytaus rajone komunalinių atliekų vežėjui tūkstantinė bauda ir griežtas savivaldybės įpareigojimas

, Alytaus rajono savivaldybės informacija
Komunalinės atliekos – liaudyje vadinamos šiukšlės – kelia daug aistrų Alytaus rajone. Gyventojai piktinasi, kad mišrių komunalinių atliekų vežėjas UAB „VSA Vilnius“ nesuteikia kokybiškos paslaugos, o jos kontrolę turėjęs užtikrinti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras tik skėsčioja rankomis. Gyventojai skundžiasi, jų skundus ir  pretenzijas tenka išklausyti Alytaus rajono savivaldybei. 
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas stoja gyventojų pusėn. „Yra problemų su nauju vežėju.

Baudos už atliekų deginimą: pažeidėjų mažėja, tačiau sąmoningumo toliau stinga

Nepaisant gausios informacijos apie draudimus deginti atliekas, pažeidėjų vis dar pasitaiko reguliariai. Dėl to šiemet vėl organizuota kasmetinė aplinkosaugininkų rengiama akcija „Kaminukas“.

Jau įsigaliojo dvinarė vietinė rinkliava už atliekas

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto savivaldybėje nuo liepos 1 d. įsigaliojo dvinarė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą. „Dainavos žodis“ domisi, kokie pokyčiai laukia ir ką turi žinoti gyventojai.
Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu, prieš devynerius metus įvestas vietinės rinkliavos mokestis už komunalinių atliekų tvarkymą nuo šiol suskaidomas į dvi dalis: pastoviąją ir kintamąją.

Dėl didėjančio mokesčio už šiukšles – protesto parašai ir viltys Seimo pirmininkui

, Goda Čiginskaitė
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis miesto teatre susitiko su alytiškiais. Nors darbotvarkėje buvo numatyta ir daugiau klausimų, tačiau daugiau kaip pusantros valandos kalbėta apie miesto tarybos sprendimu padidintą mokestį už atliekų surinkimą. Seimo pirmininkas rėžė, kad valstybė negali kištis į vietos savivaldos problemas ir ragino atsakomybės reikalauti iš sprendimą priėmusios tarybos.
Sausakimšoje salėje pirmasis į susirinkusius alytiškius kreipėsi Seimo narys Robertas Šarknickas. „Matau, kad atėjote su daugybe lūkesčių.

Kur mesti atliekas, kad po švenčių nepaskęstume šiukšlėse?

, Saulė Marcinkevičiūtė
Šventiniu laikotarpiu, kai mintis užvaldo dovanų pirkimo manija ir gražiausios eglutės paieškos, o namuose visus kampus nugula pakavimo popierius, atliekų tema tampa dar aktualesnė. Pravartu pagalvoti iš anksto: kur visa tai keliaus, kai taps nebereikalinga?
 
Daugėja po truputį
Lietuvoje per pirminį rūšiavimą surenkama apie 30 proc. atliekų, pagal šį rodiklį patenkame tarp Europos Sąjungos šalių, kurių rūšiavimo rodikliai prastesni.

Reido metu – atliekų surinkėjų įspėjimai verslo įmonėms dėl netinkamo rūšiavimo

, Goda Čiginskaitė
Alytaus atliekų surinkėjas UAB „Ekonovus“ skambina pavojaus varpais ir tvirtina, kad miesto pramonės įmonės į mišrių komunalinių atliekų konteinerius meta gamybines atliekas. Daugiabučių gyventojai, prisidengdami kolektyvine atsakomybe, išvis pamiršta rūšiuoti, šalia konteinerių meta senus baldus, statybines atliekas, o individualių namų gyventojai taip pat rūšiuodami dažnai supainioja konteinerių spalvas. 
Specialiai žymėti sunkiasvoriai atliekų surinkėjo „Ekonovus“ automobiliai Alytuje zuja nuo 5 valandos ryto.

Konteineriuose prie kapinių galima rasti net kompiuterių

Po Vėlinių, visų mirusiųjų pagerbimo dienos, praėjus kelioms savaitėms, artimieji vėl rūpinasi kapų tvarkymu. Tenka surinkti sudegusias žvakutes, pasirūpinti nuvytusių želdinių išmetimu, o kur dar rudenį nukritę lapai, gilės. Dėl to daugiau darbo turi ir šiukšles išvežantys komunalininkai, neretai sunkiai spėjantys susitvarkyti su savo darbu. Ne gana to, į prie kapinių esančius konteinerius atliekas atveža gyventojai ir taip dar labiau apsunkina jų darbą.
„Ir taip kapinėse yra daug atliekų.

Šiukšlių konteineriai bus atrakinami magnetine kortele

, Alius Mikelionis
Atliekų surinkėjai pastebi, kad prie daugiabučių stovintys konteineriai labai greitai užpildomi, o vietos šalia namų trūksta, tad planuojama įrengti didesnius požeminius šiukšlių rezervuarus. Be to, jie mažiau gadins miesto veidą ir nebus prieinami benamiams.  
Alytuje atsiras naujos antžeminės, požeminės ir pusiau požeminės konteinerių aikštelės.

Alytaus rajone simboliškai mažės mokestis už atliekas

, Daina Baranauskaitė
Paskutiniame šiais metais Alytaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje viena aktualiausių naujienų gyventojams, jog simboliškai mažės rinkliava už atliekas. Taip pat sodų bendrijų nariams, kurie savo sklype neturi pastatų, mokestis už šiukšles išvis panaikintas. 
Paskutinis šiais metais Alytaus rajono savivaldybės tarybos posėdis vyko naujai rekonstruotame administracijos pastate. Tradiciškai rajono politikus aplankęs Alytaus dekanas Arūnas Užupis dovanojo kalėdaičių, žvakių, linkėjo gerų, teisingų sprendimų, gražių švenčių.

Alytiškiams siūloma japoniška technologija, atliekas paverčianti keraminiais milteliais

, Daina Baranauskaitė
Antradienį Alytaus miesto savivaldybėje pristatytos Japonijoje naudojamo atliekų utilizavimo reaktoriaus panaudojimo galimybės.
Surinkti turinį