bauda

Alytaus rajone komunalinių atliekų vežėjui tūkstantinė bauda ir griežtas savivaldybės įpareigojimas

, Alytaus rajono savivaldybės informacija
Komunalinės atliekos – liaudyje vadinamos šiukšlės – kelia daug aistrų Alytaus rajone. Gyventojai piktinasi, kad mišrių komunalinių atliekų vežėjas UAB „VSA Vilnius“ nesuteikia kokybiškos paslaugos, o jos kontrolę turėjęs užtikrinti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras tik skėsčioja rankomis. Gyventojai skundžiasi, jų skundus ir  pretenzijas tenka išklausyti Alytaus rajono savivaldybei. 
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas stoja gyventojų pusėn. „Yra problemų su nauju vežėju.

Už buvusios Alytaus dvarvietės pastato griovimą verslininkui skirta 7 tūkst. eurų bauda

, Daina Baranauskaitė
Alytiškiui verslininkui Nauriui Baranauskui už buvusios miesto dvarvietės pastato griovimą Kultūros paveldo departamento Alytaus skyriaus vadovas skyrė 7 tūkstančių eurų baudą.
Prieš mėnesį Alytuje, Upelio gatvėje, buvo pradėtas griauti buvusios dvarvietės pastatas. 17 metų pastatą ir 60 arų žemės sklypą turintis verslininkas N. Baranauskas aiškino, kad visus leidimus griauti turėjo ir Kultūros paveldo departamento specialistų reikalavimas liautis jam buvo netikėtas.

Elektros tiekimą nutraukusiam verslininkui – tūkstantinės baudos

, Alius Mikelionis
Buvusioje vaikų poliklinikoje (Vilties g. 5) patalpas iš A. Povilansko įsigiję žmonės ir čia įkūrę parduotuves ar kitas paslaugas teikiančias įmones pateko į savotiškus jo spąstus, mat rugsėjo pirmą dieną patalpų pardavėjas staiga nutraukė elektros tiekimą. Kad verslininkai patys nepasijungtų elektros, ėmė saugoti skydinę.
Pasak elektros neturinčių verslininkų, A. Povilanskas reikalavo pasirašyti elektros subtiekimo sutartį, tačiau verslininkai norėjo tiesiai atsiskaityti už elektrą. Tai galima padaryti tik visų patalpų savininkų bendru sutarimu, bet A.

Pareigūnai nubaudė buvusį kolegą

, Alius Mikelionis
Rugpjūčio 5 dieną Alytaus miesto gyventojas šalia Jotvingių gatvės turgavietės pastebėjo šaligatviu važinėjančius du automobilius. Anot vyro, „VW“ ir „BMW X5“ kėlė pavojų pėstiesiems, todėl vyriškis nutarė paskambinti policijos pareigūnams. Apie 9 valandą atvykę Kelių policijos skyriaus pareigūnai nustatė, kad mikroautobusas turi leidimą išsikrauti prekes užvažiavus ant šaligatvio, tačiau visureigio vairuotojas leidimo pateikti negalėjo. Už automobilio stovėjimą neleistinoje vietoje policininkai surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą.

Galvijų neprižiūrėjęs ūkininkas teismo išvengė ir atsipirko pinigine bauda

, Daina Baranauskaitė
Alytaus maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi anoniminį skundą, apsilankė Alytaus rajone, Genių kaime, ūkininkaujančio Gedimino K. ūkyje ir rado net 5 kritusius galvijus, dar apie 100 galvijų buvo laikomi pusbačiu, trūko pašarų.

Dėl „Lelijos žiedo“ skirta piniginė bauda, tačiau skulptūra nugriauta nebus

, Daina Baranauskaitė
Kultūros paveldo departamento Alytaus teritorinio padalinio paveldosaugininkai pėsčiųjų ir dviračių tilto projekto vadovui skyrė arti 1000 eurų baudą, mat skulptūra „Lelijos žiedas“ pastatyta ne pagal projekte numatytas sąlygas. Savivaldybės administracijos vadovai susitiko su projekto įgyvendintojais ir tarėsi, kaip kuo greičiau tinkamai paruošti dokumentus, mat dėl to stringa viso objekto pridavimas.
Šalia Alytaus pėsčiųjų ir dviratininkų tilto iškilusi „Lelijos žiedo“ skulptūra visuomenėje sukėlė audringas diskusijas.

Kriminalinių įvykių apžvalga

, Parengė Alius Mikelionis
Rugsėjo 9–15 dienomis Alytaus apskrities VPK pradėta tirti 61 nusikalstama veika.
 
KAUKĖTI VYRAI DVI VALANDAS VEŽIOJOSI VYRIŠKĮ AUTOMOBILIO BAGAŽINĖJE
Rugsėjo 9 dieną Druskininkų PK gautas 1985 m. gimusio vyriškio pareiškimas, kad rugsėjo 9 d. apie 19 val.

Konkurencijos taryba įtaria Alytaus savivaldybę privilegijavus UAB „Litesko“

, Daina Baranauskaitė
Konkurencijos taryba baigė tyrimą ir išsiuntė pranešimą dėl Alytaus m. savivaldybės sprendimų, galimai apribojusių konkurenciją ir vartotojų teisę rinktis. Alytaus m. savivaldybė be konkurencingos procedūros papildomam 10 metų terminui  (iki 2026 metų) pratęsė su UAB „Litesko“ sudarytas šilumos tinklų modernizavimo bei turto nuomos sutartis. Alytaus m.

Netinkamai lapiuką laikiusi moteris skirtos baudos mokėti neketina

, Daina Baranauskaitė
Alytaus rajono Junčionių kaimo gyventoja teismuose buvo pripažinta netinkamai laikiusi namuose prie būdos grandine pririštą lapiuką, todėl aplinkosaugininkai jai skyrė dvidešimties eurų baudą už lapės laikymą namuose ir konfiskuotą laukinį gyvūnėlį perdavė Kauno zoologijos sodui.
Sodyboje Alytaus rajone, Junčionių kaime, lapiukas išgyveno beveik dvejus metus. Pasak sodybos šeimininkų, lapiukas į tvartą atklydo leisgyvis ir apdraskytas, todėl be žmonių pagalbos laisvėje nebūtų išgyvenęs. Sodybos šeimininkai tikina lapiuko neslėpę, jį nurodė gyvūnų deklaracijoje.

Už avarinės būklės pastato eksploatavimą „Maximai“ gresia 7 tūkstančių litų bauda

, Daina Baranauskaitė
Daugeliui alytiškių žinoma, kad buvusios autobusų stoties pastatas  miesto centre priklauso bendrovei „Maxima“. Tačiau minėta įmonė Alytuje, Kalniškės gatvėje, turi daugiau apleistų pastatų. Savivaldybės specialistų teigimu, „Maximai“ priklausantys sandėliai yra avarinės būklės, nors toliau eksploatuojami. Antradienį buvo paskutinė diena, iki kurios verslininkai privalėjo susitvarkyti pastatus, tačiau to nepadarė.
Surinkti turinį