bažnyčia

Miroslavo bažnyčioje papuošta kone 9 metrų aukščio sidabrinė eglė

, Daina Baranauskaitė
Miroslavo Švč. Trejybės parapijos bažnyčioje papuošta kone 9 metrų sidabrinė eglė. O Šv. Kūčių vakarą bažnyčioje lauks ne tik papuošta žaliaskarė – po Mišių mažuosius džiugins Kalėdų senelis, tačiau vyks ir pačių gyventojų rankomis gamintų prakartėlių pašventinimas.
Ties Miroslavo Švč. Trejybės bažnyčia galinga technika atvežė kone 9 metrų aukščio sidabrinę eglę. 10 vyrų, apsiginklavę tik pirštinėmis ir ištverme, įnešė medį į bažnyčią. Nors eglė įspūdinga – aukšta, plačiaskarė, tačiau parapijos vyrai ją įnešė vos per 10 minučių.

Dėl nustatyto aukos dydžio už krikšto pažymą klebonas sulaukė grasinimų

, Daina Baranauskaitė

Norintiems iš bažnyčios gauti pažymą apie krikštą – tenka palikti 10 eurų auką. Tokia tvarka Pirmojo Alytaus Šv. Liudviko bažnyčioje. Vieni žmonės tai priima natūraliai, kitiems kaina atrodo didoka. Dėl šio mokesčio klebonas sulaukė netgi grasinimų, jog bažnyčia ir jis pats išlėks į orą.
Pirmojo Alytaus Šv. Liudviko bažnyčios klebonas Valdas Beleckas sulaukė visuomenės dėmesio, mat oficialiai šalia bažnyčios iškabino parapijos Ekonominės tarybos nutarimą, kad norintiems gauti pažymą už krikštą mažiausia auka – 10 eurų.

Alytiškis Saulius Šatkauskas: „Bažnyčia man – jėga“

, Daina Baranauskaitė
Alytiškį Saulių Šatkauską pažįsta daugelis. Negalią turintis vyriškis toli gražu neužsidaręs tarp keturių namų sienų. Kaip pats sako, kartais ir laiko pritrūksta įvykdyti visiems dienoms planams.
Kiekvieną rytą Saulius keliasi anksti, kad prieš pamaldas atrakintų bažnyčią. „Kiekvieną dieną 7 valandą ryto aš atrakinu Šv. Angelų Sargų bažnyčią. Šią užduotį man patikėjo dekanas Arūnas Užupis. Labai geras klebonas, padedu jam pasiruošti Mišioms. Kartais patarnauju Mišiose.

Kunigas rado būdą, kaip pigiai sušildyti parapijiečius

, Alius Mikelionis
Kai daugelis šalies bažnyčių, ypač mažesniuose miesteliuose, visai nešildomos, vienas Alytaus rajono kunigas sugalvojo būdą, kaip padėti parapijiečiams. Kad mišių metu nereikėtų šalti, įrengta moderni, tik suolus šildanti sistema. Žmonės pastebi, kad melstis dabar ateina daugiau gyventojų. 
Alytaus rajone esančioje Miroslavo bažnyčioje vos keli laipsniai šilumos, o per didžiausius šalčius būdavo ir nulis. Langai kiauri, tad prišildyti bažnyčią nebuvo jokių galimybių.

Balbieriškio bendruomenė gedi sudegusios bažnyčios, keliamos įvairiausios nelaimės versijos

, Daina Baranauskaitė

Praėjo daugiau nei savaitė, kuomet sudegė Balbieriškio bažnyčia. Oficiali nelaimės priežastis kol kas neįvardijama, keliamos net ir padegimo versijos, nes trūksta dalies brangių bažnytinių taurių. Balbieriškio žmonės meldžiasi bendruomenės namuose ir Kultūros centre, apie bažnyčios atstatymą kol kas nekalbama, mat nėra lėšų.  Balbieriškyje lankėsi „Dainavos žodžio“ korespondentė.

Alytuje planuojama steigti baptistų bažnyčią

, Daina Baranauskaitė

Dzūkijos sostinėje lankosi evangelikų baptistų pastorius, kuris ieško tinkamų patalpų bažnyčios steigimui. Viena iš galimų vietų bažnyčiai – dalyje Anzelmo Matučio pradinės mokyklos patalpų.
Baptistai – krikščioniškųjų bažnyčių grupė, kurių vienas iš pagrindinių išskirtinių bruožų yra tai, kad jie pripažįsta tik tikinčiųjų, ir tuo pačiu suaugusiųjų, krikštą. Taip pat pabrėžiamas bendruomenės vaidmuo gyvenime ir bažnyčios mokyme.

Surinkti turinį