darbai

Buvusios Alytaus dvarvietės pastato griovimo darbų nesustabdė net kultūros paveldo specialistai

, Daina Baranauskaitė
Aktyvus pilietis, mokslų daktaras, neseniai grįžęs iš Jungtinės Karalystės, Donatas Žmuidinavičius pastebėjo, kad griaunamas vienas seniausių Alytaus pastatų – buvusios dvarvietės sandėlis. Apie tai jis pranešė Kultūros paveldo departamento Alytaus skyriui, specialistai įspėjo verslininką, kad šis liautųsi, stabdytų griovimo darbus, tačiau procesas tęsėsi. Verslininkas sako, jog pastatą ir sklypą pirko prieš 17 metų, į kultūros paveldo objektų registrą sandėlis neįtrauktas ir naujai paaiškėjusios aplinkybės pakenks  jo planams.

„Dzūkijos vandenys“ paaiškino, kokius darbus atlieka Naujojoje gatvėje ir po ja

, Alius Mikelionis
Kaip sako vandentiekininkai, Alytuje dar sovietmečiu kloti vamzdžiai – labai prastos būklės. Esą tuo metu, kai jie buvo montuojami, apie kokybę buvo galvojama mažiausiai. Vamzdžiai sujungti taip, kad pats sujungimas net vizualiai matosi. Tarp jų atsiradus tarpams nuotekos ėmė skverbtis į gruntą ir deformavo vienos pusės Naujosios gatvės asfalto dangą.
Beveik per visą Alytaus miestą besidriekianti Naujoji gatvė turi šešias eismo juostas. Alytiškiai teiraujasi, kodėl viena gatvės pusė iškasinėta.

Vėtrų siaubiami Alytaus miškai – kas padės atsitiesti?

Nors Dzūkijos žemėse plytinčios Alytaus rajono girios ir jas administruojanti urėdija yra tik nedidelis lopinėlis Lietuvos miškų žemėlapyje, miškininkų darbai joje yra ne mažiau sunkūs, o darbo jėgos trūkumas juntamas, kaip ir visoje šalyje.

L. Kasčiūnas: „Pažadai virsta darbais tik tada, kai įrodomi asmeniniu pavyzdžiu“

Laurynas Kasčiūnas per pastaruosius metus tapo vienu labiausiai matomų politinių veikėjų Dzūkijoje. Apkeliavęs daugelį regiono miestų ir miestelių, susitikęs su vietos bendruomenėmis jis pristatė save kaip Tėvynės Sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų kandidatą vienmandatėje Dzūkijos Seimo rinkimų apygardoje.
„Dzūkija man – įkvėpimas“,- sako L. Kasčiūnas. Tačiau kodėl vilnietis pasirinko būtent Dzūkiją? Kokias regiono problemas jis įžvelgia ir kokius konkrečius pasiūlymus pateikia?

Putinų–Pramonės–Kalnėnų gatvių žiedinės sankryžos įrengimo darbai tęsis iki vasaros pabaigos

, Daina Baranauskaitė

Birželio 10 dieną planuota Putinų–Pramonės–Kalnėnų gatvių žiedinės sankryžos atidarymo juostelės kirpimo ceremonija atidedama dar keletui mėnesių. Judrioje sankryžoje vis dar pluša statybininkai, tačiau pabaigti darbus trukdo išaiškėjęs faktas, jog iki šiol neiškelti bendrovių TEO ir LESTO tinklai. Kas kaltas dėl šio nesusipratimo, sekinančio vairuotojų kantrybę, domisi „Dainavos žodis“.

Surinkti turinį