gėlės

Darbščios dzūkės sodyba skendi gėlėse

, Goda Čiginskaitė
Alytaus rajone gyvenančios Aušros Grigaravičienės banguojanti jurginų jūra kol kas rudeniu nekvepia. Akį veria ir žaviosios brungmansijos bei įvairiaspalviai kardeliai. 
A. Grigaravičienė gėlininke savęs nevadina, tačiau akivaizdu, kuklintis moteriai nereikėtų. Už namo esančiame sklype banguoja 400 rūšių jurginų jūra. Pirmuosius jurginų gumbus sodyboje pasodino Aušros  mama, vėliau ir pati Aušra susižavėjo plačia jurginų žiedų spalvų gama, ilga žydėjimo trukme. Šie žiedai gali džiuginti net tris mėnesius.

Kovo 8-osios proga – policijos pareigūnų šypsenos ir gėlės moterims

, Alius Mikelionis
Nors kovo 8-oji Lietuvoje nelaikoma oficialia švente, tačiau šią dieną moterys tikrai nelieka be dėmesio. Trečiadienį Alytaus apskrities policijos komisariato pareigūnai stabdė automobilius, kuriuos vairavo moterys, o vietoj patikros įteikė pavasarinių tulpių. Daugeliui dailiosios lyties atstovių tai buvo staigmena, mat dažniausiai pareigūnai stabdo pastebėję pažeidimą.
Policininkai šypsenomis ir gėlėmis nustebino 500 apskrities vairuotojų. Akciją vykdė visi Alytaus apskrities policijos komisariatai.
Tradiciškai be dėmesio neliko ir „Sodros“ moterys.

Jurginai sugrįžo į populiariausių gėlių sąrašą

, Daina Baranauskaitė
Po pernykštės sausros šiais metais gėlininkai nedūsauja, o džiaugiasi puikiai užaugusiomis, žydinčiomis gėlėmis. Beje, ypatingai šiais metais, į populiariausių gėlių gretas sugrįžo anksčiau močiučių gėlėmis vadinti jurginai.  
Gėlininkė iš Alytaus rajono Aušra Avižienytė-Grigaravičienė dar kitaip vadinama jurginų karaliene. Moters gėlyne – apie 600 rūšių jurginų. Tiesa, praėjusius metus moteris prisimena su nuoskauda, mat dėl sausros jurginai išdžiūvo ir per žiemą išsilaikė tik apie 300 rūšių.

Įkvėpta vyro jau kone tris dešimtmečius tarp gėlių

, Daina Baranauskaitė
Zita Delindienė pagal profesiją technikė-mechanikė, buhalterė, tačiau daugelis ją pažįsta ir kaip gėlininkę. Jos vyras Fabijonas juokauja, kad žmona jau kone trys dešimtmečiai – gėlių karalienė. „Tai mudviejų hobis. Auginome įvairiausių rūšių gėles, tačiau dabar jau nemažai metų puoselėjam kardelius. Ši gėlė pasirinkta ne veltui – tai penktą vietą pasaulyje po rožių ir kitų užimanti gėlė“, – kalbėjo F. Delinda.
Kardeliais Z.

Iš daugiabučių kiemų vagišiai šluoja gėles

, Goda Čiginskaitė

Jau ne pirmi metai Aly­taus daugiabučių namų bendrijų gyventojai skundžiasi, kad ilgapirš­čiai nusitaikė į sodina­mas gėles ir dekoraty­vinius augalus. Moterys netgi planuoja gėlių dar­želius saugoti visą naktį, kiti griebiasi modernes­nių priemonių ir domisi saugos kameromis.

Nuteistieji Alytaus pataisos namuose sodina ir prižiūri gėles

, Daina Baranauskaitė
Nuo ankstyvo pavasario 50 Alytaus pataisos nuteistųjų puoselėja naujai įrengtus gėlynus. Nors toks darbas gana moteriškas, vyrai tvirtina taip atsipalaiduojantys, pozityviau mąsto ir ruošiasi išeiti į laisvę.
Alytaus pataisos namų aplinka pasikeitusi neatpažįstamai. Šalia administracinio pastato įrengtas laikrodžio formos gėlynas. Tiesa, laikrodžio rodyklės stovi vietoje, tarsi simbolizuodamos, kaip lėtai slenka laikas 1200 pataisos namuose kalinčių vyrų. Uždaroje zonoje nuo ankstyvo pavasario taip pat įrengta daug gėlynų.

Sausra negailestingai smogė ir gėlininkams

, Daina Baranauskaitė
Dėl lietaus stygiaus išdžiūvo žmonių daržai, nuseko ežerai, Nemunas, kenčia gyvuliai. Sausra negailestingai smogė ir gėlininkams. 
Alytaus rajone, Radžiūnuose, gyvenanti gėlininkė Aušra Avižienytė-Grigaravičienė šiais metais negali parodyti žydinčios 600 rūšių jurginų jūros. Praėjusiais metais dalį gėlių pakando klastinga ankstyva šalna, o likusias apie 300 rūšių šiais metais negailestingai nudžiovino sausra.
„Pernai rudenį nepasisekė dėl nenumatytos šalnos, o šiais metais jurginus išdžiovino sausra. Laisčiau gausiai, tačiau nepadėjo.
Surinkti turinį