gyventojai

Gyventojai kaltina savivaldybę, kad ši neapgynė viešojo intereso

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto savivaldybės vadovai gavo arti šimto alytiškių pasirašytą kreipimąsi dėl neapginto viešojo intereso. Vienose sutartyse su savivaldybės administracija žemės sklypo Jazminų gatvėje savininkai įsipareigoja įrengti tris krepšinio žaidimo aikšteles, vėliau, pasikeitus žemės sklypo savininkui, šis punktas išnyksta.

Alytiškiai pasipiktinę dėl laisvalaikio erdvės nepriežiūros patys ėmėsi darbo

, Alius Mikelionis
Žolės metro aukščio, per jas vos matosi už Baltosios rožės tilto stovinčios medinės skulptūros, neišvežtos šiukšlės. Kai kurie statiniai neatlaikę laiko išbandymo jau supuvo. Taip dabar atrodo ES lėšomis įrengta Muiželėnų rekreacinė zona, esanti už Pirmojo Alytaus piliakalnio.
Kol nėra nuvažiavimo nuo Baltosios rožės tilto Alytaus piliakalnio link, dviratininkai ir pėstieji naudojasi miško keliuku, tačiau išėjus į rekreacinę zoną lankytojus pasitinka metrinė žolė.

Dėl prasto kelio – gyventojų pretenzijos

, Justina Pocevičiūtė
Alytaus rajono Butrimiškių kaimo gyventojai raštu kreipėsi į savivaldybę išsakydami pretenzijas dėl prastai tvarkomo žvyrkelio.

Vingio gatvės gyventojams apkarto varnų kaimynystė

, Goda Čiginskaitė
Alytaus Vingio gatvės gyventojai, neapsikentę varnų, kovų kaimynystės, raštu kreipėsi į savivaldybę, prašydami padėti mažinti šių paukščių populiaciją. 
Žmonės skundžiasi, kad jau nuo 5 valandos ryto prasideda varnų, kovų karksėjimas. Paukščiai dergia ant mašinų, skraidydami virš galvos jie apdergė ne vienos moters skrybėlaitę, gadina nuotaiką pešdamiesi tarp savęs lizduose. Neiškentę nemalonios kasdienybės gyventojai kreipėsi į savivaldybę.
„Kiekvienais metais jų vis daugėja. Dabar prisiveisė įvairių kranklių, kovų.

Valdžios paaiškinimai dėl psichosocialinio centro gyventojų kol kas neįtikina

, Daina Baranauskaitė
Alytaus rajono savivaldybės vadovai susitiko su miesto gyventojais, kurie nepatenkinti planuojamu steigti psichosocialiniu centru. Gyventojai baiminasi, kad minėtame centre rinksis priklausomybių turintys asmenys, baugina ir numatytos galimybės psichosocialiniame centre leisti nakvoti nuo smurto nukentėjusioms moterims. 
Pusantros valandos šurmulio, nuolat pertraukiamų pasisakymų, kaltinimų, pykčio – taip atrodė vykęs Alytaus rajono savivaldybės vadovų ir miesto savivaldybės gyventojų susitikimas.

Gyventojai kaltina Alytaus butų ūkį, kad šis kišasi į renovacijos procesus

, Daina Baranauskaitė
Statybininkų g. 52 ir Likiškėlių g. 66 daugiabučių pirmininkė Ramunė Krividienė bei valdybos sunerimo dėl vasarą laukiamo pastatų renovacijos proceso administravimo. 
Balsuojant buvo nuspręsta, kad daugiabučių renovacijos procesus administruosis patys, tačiau išsigando, kad visa tai perims UAB „Alytaus butų ūkis“, mat neatsiklausęs gyventojų jau sumokėjo už parengtą investicinį projektą. Kilus sumaiščiai, žmonės kreipėsi į alytiškį Seimo narį, imta aiškintis situaciją.

Net ir uždirbdamas 3 tūkstančius eurų per mėnesį prašo neiškelti iš socialinio būsto

, Goda Čiginskaitė
Kaip ir kiekvienais metais, Alytaus miesto savivaldybės administracija peržiūri, ar gyvenančių socialiniuose būstuose asmenų pajamos neviršija nustatytų ribų. Į šį sąrašą pateko 8 šeimos. Vienų pajamos viršija 10–15 procentų nei nustatyta, o vienos šeimos pajamos padidėjo net 336 procentais.

Asocialus vyriškis nuodija gyvenimą viso daugiabučio gyventojams

, Daina Baranauskaitė
Žiurkės, kirmėlės, spiečius musių ir aštrus nevalyvumo kvapas – tokiame keturių kambarių bute gyvena asmens dokumento neturintis vyriškis, kuris nuodija gyvenimą Kaštonų gatvės 42 daugiabučio gyventojams. Vyriškiui atjungtas vanduo, elektros energija, skolos siekia dešimtis tūkstančių eurų, tačiau jis geros nuotaikos ir net neketina keisti gyvenimo būdo. Daugiabučio gyventojai pradeda teisminį procesą, kad apsileidęs kaimynas būtų iškeldintas prievarta.
Alytuje Kaštonų gatvės 42 daugiabučio gyventojai jau ne pirmi metai patiria košmarą dėl kaimyno Alvydo.

Nakvynės namų gyventojas papasakojo, kaip prasimano pinigų alkoholiui ir kur jį perka

, Alius Mikelionis
Alytaus rajono savivaldybė vėl bando sutelkti pajėgas kovoje su priklausomybę nuo alkoholio turinčiais rajono gyventojais. Viena pirmųjų šalyje, prieš beveik ketverius metus, blaivinti tokius asmenis pradėjusi Alytaus rajono savivaldybė įspūdingais rezultatais kol kas pasigirti negali. Iš dviejų šimtų asmenų, kuriems bandyta padėti išbristi iš alkoholizmo liūno, trisdešimčiai pavyko atsitiesti, kiti „kodą nulaužė“.
Kad kaime egzistuoja alkoholizmo problema, akivaizdu.

Ne visi gyventojai sutinka priimti nemokamus dūmų detektorius

Alytaus miesto savivaldybė kartu su ugniagesiais gyventojams nemokamai  dalija autonominius dūmų detektorius. Penkios minutės, skirtos įrangos montavimui, ir namai tampa daug saugesni.
Nemokama įranga montuojama į padidėjusios rizikos namus. Vieni tokių Alytaus miesto Ulonų ir Daugų gatvėje, taip vadinami „medinukai“. Gyventojai čia įsirengę krosnis, todėl gaisro rizika kur kas didesnė. Ugniagesiai sako, gaisro atveju tokį namą užgesinti būtų itin sudėtinga.
Bute sumontuojamas vienas detektorius.
Surinkti turinį