Jotvos vartai

Liepos pirmąjį savaitgalį – rekordinis dalyvių ir žiūrovų skaičius „Jotvos vartuose“

, Daina Baranauskaitė
Liepos pirmąjį savaitgalį Alytaus Dainų slėnis tarsi nusikėlė laiko juosta – moterys ir vyrai žavėjo savo apranga, o jų rankose atgijo senieji amatai. Gyvosios istorijos festivalyje „Jotvos vartai“ – viename didžiausių istorinės rekonstrukcijos renginių Lietuvoje – dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir istoriniai klubai iš svečių šalių.

„Jotvos vartų“ organizatoriaus ir paveldosaugininkės nesutarimus nagrinėja policija

, Daina Baranauskaitė

Praėjusios savaitės penktadienį Alytaus policijos tyrėjas apklausė festivalio „Jotvos vartai“ organizatorių Tomą Sutkaitį. Pareigūnai veiksmų ėmėsi po to, kai pareiškimą parašė Alytaus kultūros paveldo departamento vyriausioji valstybinė inspektorė Margarita Janušonienė. Taigi, konfliktas dėl akmens Alytaus piliakalnio papėdėje tai nurimsta, tai vėl įsiplieskia.

Akmuo tapo paveldosaugininkų ir festivalio „Jotvos vartai“ organizatoriaus nesantaikos objektu

, Daina Baranauskaitė
Tarp tradiciniu tapusio festivalio „Jotvos vartai“ organizatoriaus ir Alytaus paveldosaugininkų – rimta nesantaika. Paveldosaugininkai sako, jeigu iš piliakalnio papėdės nebus pašalintas akmuo su užrašu „Jotvos vartai“, liepos mėnesį nebus išduotas leidimas renginio organizavimui. Tuo tarpu „Jotvos vartų“ organizatorius Tomas Sutkaitis ultimatumą pašalinti akmenį vadina niekiniu, mat tai ne statinys, o akmuo, neužgožiantis piliakalnio kraštovaizdžio.
Surinkti turinį