kalėdos

Į Alytaus miesto gatves išbėgo šimtas nykštukų, Grinčas ir Kalėdų senelis

, Alius Mikelionis
Kiek neįprastai Kūčių rytą sutiko grupė bėgikų. Kol vieni ruošė šventinį stalą, per šimtas bėgimą propaguojančių sportininkų rinkosi šalia pagrindinės Alytaus miesto eglės į renginį „Atbėga Kalėdos“.  Renginys išskirtinis ir tuo, kad visi dalyviai privalėjo dėvėti kalėdinę aprangą. 
Bėgimas prasidėjo po trumpos mankštos Alytaus miesto Rotušės aikštėje. Tuomet dalyviai pasileido bėgti. Organizatoriai buvo numatę  10-ies kilometrų distanciją, tačiau bėgti buvo galima tiek, kiek nori. Vis tik didžioji dalis startavusių finišą pasiekė.

Dilema: mišku kvepiantys namai ar miške viena egle daugiau?

Paprotys puošti kalėdines eglutes nėra baltiškas ir Lietuvai ganėtai naujas. Senovės lietuviai Kūčių dieną kabindavo rugių pėdą, o dabar šv. Kalėdų be eglutės neįsivaizduojame. Artėjant šventėms, skubant pirkti dovanas ir namams pakvipus spygliais, kyla klausimas: ar įmanoma nekenkiant gamtai džiaugtis dailia Kalėdine eglute?
 
Dirbtinė eglutė – ekologiškesnis variantas?
Pasirinkimą ar puošti tikrą, ar dirbtinę eglutę lemia kelios priežastys. Viena iš jų – tradicija.

„Didžioji kalėdinė Alytaus mugė“: per 150 prekybininkų, šventinė atributika ir dovanos

Šventinis laikotarpis Alytuje šiemet bus išskirtinai nuotaikingas –  gruodžio 23 dieną į miestą atvyksta gausiausias kalėdinis apsipirkimas mieste  – „Didžioji kalėdinė Alytaus mugė“. Nuo 10 iki 17 val.

„Didžioji kalėdinė Alytaus mugė“ – išskirtinis renginys dieną prieš šv. Kūčias

Įsigyti gardžių kepinių, šviežio maisto, susitikti su artimu, atrasti originalių gaminių, paskutinę minutę nestovėti prekybos centrų eilėse?  Viską rasime vienoje vietoje – „Didžiojoje kalėdinėje Alytaus mugėje“! Gruodžio 23 dieną Alytaus arena atgis ir taps išskirtiniu didžiausiu mieste kalėdiniu miesteliu po stogu. Daugiau nei 150 prekybininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos Alytaus arenoje stebins išskirtiniais savo gaminiais ir gundys įsigyti standartinėje parduotuvėje neatrandamų gaminių. 
Naujojoje gatvėje 52 esanti arena nuo 10 iki 17 val.

„Skanių Kalėdų“ namais virto Alytaus jaunimo centras

, Alius Mikelionis
Pirmadienį į Alytaus jaunimo centrą atvyko mažieji alytiškiai, jų tėveliai ir netgi seneliai – čia pirmą kartą organizuota šventė „Skanios Kalėdos“. Šventės metu buvo galima ne tik  paragauti saldumynų, bet ir pasivaržyti. Vyko kalėdinės dainos konkursas, kalėdinio žaisliuko ir gražiausiai dekoruoto meduolio konkursai.

Šių metų miesto Kalėdų eglės puošimo tematika – sportas

, Alius Mikelionis
Artėja didžiausios metų šventės, o kokios jos būtų be pagrindinės miesto eglės. Rotušės aikštės žaliaskarė įžiebiama pirmąjį gruodžio dešimtadienį. Ši tradicinė šventė sulaukia didelio miestiečių susidomėjimo.    
Pagrindinė miesto eglė bus papuošta krepšinio, futbolo kamuolių, teniso kamuoliukų imitacijomis. Konkurso nugalėtojo  dar bus prašoma įdėti daugiau originalumo, mat kol kas savivaldybės atstovams pasirodė, kad per tiesmukai suprasta sportinė tematika.  
„Skelbėme idėjų konkursą, bet sulaukėme tik vieno dalyvio.

Prie Alytaus eglės – susitikimai su Kalėdų seneliu

, Daina Baranauskaitė
Praėjusią savaitę į Alytaus miesto eglės įžiebimo šventę sugužėjo minia alytiškių, miesto svečių. Smalsūs mažieji laukė pasirodančio Kalėdų senelio, apžiūrėjo papuoštą eglutę. Alytiškius  artėjančių švenčių proga pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius – kartu su Kalėdų seneliu jis įžiebė miesto eglės žiburius. 
Kalėdinė eglė į Alytaus Rotušės aikštę atkeliavo iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos.

Švenčių belaukiant: 100 kalėdinių staigmenų

Ar dažnai brangiems žmonėms Kalėdų proga dovanojate nematerialias dovanas? Dailininkė Sigutė Ach tiems, kurie mano, kad rankų darbo  ir panašias dovanas gali daryti tik menininkai ir turintys daug laiko, atsako: „Siūlau pabėgėti iki artimiausio darželio ar pradinukų mokyklėlės. Pamatysite, kiek stebuklų mokytojos paskatinti sukuria vaikai. Taigi išvada paprasta – reikia tik noro. Tikrai nereikia ieškoti priežasčių, kodėl to negaliu padaryti.“

Kalėdų linksmybės Šv. Angelų Sargų parapijoje

, Kristina Bondareva, VšĮ „Dienos namai“ direktorė

 

Artėja Adventas – susitaikymo ir susikaupimo metas

Niūrus ir drėgnas lapkritis užleidžia vietą gruodžiui. Mėnesiui, kai laukiama pabalančios žemės. Tačiau gruodis pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir sielą. Mat tai – Advento mėnuo.

Jo ramybė ir susikaupimas veda į didžiausią krikščionių šventę – šventas Kalėdas.

Adventas reiškia atėjimą. Tai krikščionių liturginių metų laikotarpis, kurio apytikrė pradžia – Šv. Andriejaus diena. Jis prasideda nuo šiai dienai artimiausio sekmadienio. Trukmė – apie 4 savaitės.

Surinkti turinį