kalėdos

„Skanių Kalėdų“ namais virto Alytaus jaunimo centras

, Alius Mikelionis
Pirmadienį į Alytaus jaunimo centrą atvyko mažieji alytiškiai, jų tėveliai ir netgi seneliai – čia pirmą kartą organizuota šventė „Skanios Kalėdos“. Šventės metu buvo galima ne tik  paragauti saldumynų, bet ir pasivaržyti. Vyko kalėdinės dainos konkursas, kalėdinio žaisliuko ir gražiausiai dekoruoto meduolio konkursai.

Šių metų miesto Kalėdų eglės puošimo tematika – sportas

, Alius Mikelionis
Artėja didžiausios metų šventės, o kokios jos būtų be pagrindinės miesto eglės. Rotušės aikštės žaliaskarė įžiebiama pirmąjį gruodžio dešimtadienį. Ši tradicinė šventė sulaukia didelio miestiečių susidomėjimo.    
Pagrindinė miesto eglė bus papuošta krepšinio, futbolo kamuolių, teniso kamuoliukų imitacijomis. Konkurso nugalėtojo  dar bus prašoma įdėti daugiau originalumo, mat kol kas savivaldybės atstovams pasirodė, kad per tiesmukai suprasta sportinė tematika.  
„Skelbėme idėjų konkursą, bet sulaukėme tik vieno dalyvio.

Prie Alytaus eglės – susitikimai su Kalėdų seneliu

, Daina Baranauskaitė
Praėjusią savaitę į Alytaus miesto eglės įžiebimo šventę sugužėjo minia alytiškių, miesto svečių. Smalsūs mažieji laukė pasirodančio Kalėdų senelio, apžiūrėjo papuoštą eglutę. Alytiškius  artėjančių švenčių proga pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius – kartu su Kalėdų seneliu jis įžiebė miesto eglės žiburius. 
Kalėdinė eglė į Alytaus Rotušės aikštę atkeliavo iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos.

Švenčių belaukiant: 100 kalėdinių staigmenų

Ar dažnai brangiems žmonėms Kalėdų proga dovanojate nematerialias dovanas? Dailininkė Sigutė Ach tiems, kurie mano, kad rankų darbo  ir panašias dovanas gali daryti tik menininkai ir turintys daug laiko, atsako: „Siūlau pabėgėti iki artimiausio darželio ar pradinukų mokyklėlės. Pamatysite, kiek stebuklų mokytojos paskatinti sukuria vaikai. Taigi išvada paprasta – reikia tik noro. Tikrai nereikia ieškoti priežasčių, kodėl to negaliu padaryti.“

Kalėdų linksmybės Šv. Angelų Sargų parapijoje

, Kristina Bondareva, VšĮ „Dienos namai“ direktorė

 

Artėja Adventas – susitaikymo ir susikaupimo metas

Niūrus ir drėgnas lapkritis užleidžia vietą gruodžiui. Mėnesiui, kai laukiama pabalančios žemės. Tačiau gruodis pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir sielą. Mat tai – Advento mėnuo.

Jo ramybė ir susikaupimas veda į didžiausią krikščionių šventę – šventas Kalėdas.

Adventas reiškia atėjimą. Tai krikščionių liturginių metų laikotarpis, kurio apytikrė pradžia – Šv. Andriejaus diena. Jis prasideda nuo šiai dienai artimiausio sekmadienio. Trukmė – apie 4 savaitės.

Surinkti turinį