Keliai

Ar kelių tvarkymui skirti milijonai pateisins gyventojų lūkesčius?

Alytaus rajone prasidėjo ilgai lauktas kelių ir gatvių tvarkymas. Šiais metais savivaldybė skyrė 1 mln. eurų daugiau lėšų keliams remontuoti ir prižiūrėti nei praėjusiais metais. Bus taisomos duobės, numatyti rajono kelių ir gatvių žvyravimas, asfaltavimas. Ypatingas dėmesys – kelių greideriavimui. 
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, dažnai susitinkantis su gyventojais, sako, kad jų lūkesčiai dėl gerų, pravažiuojamų kelių – milžiniški. „Per 50 proc. pageidavimų komunalinių darbų srityje susiję su kelių tvarkymu.

„Raguvilė“ paprašyta vėl valyti gatves Alytuje

, Alius Mikelionis
Kai šių metų sausio 5 dieną Santaikos gatvėje į kalnelį negalėjo užkopti net sunkvežimiai su grandinėmis ant ratų, už Alytaus gatvių barstymą buvo  atsakinga Kretingos rajone registruota UAB „Raguvilė“. Kilus vairuotojų nepasitenkinimui, sureagavo ir Alytaus miesto savivaldybė. Nors bendrovė dar turėjo sutartį, ją miesto valdžia nusprendė nutraukti ir skelbti naują konkursą. 
Miesto administracija sugriežtino gatvių valymo sutarties sąlygas – nurodyta, per kiek laiko turi būti reaguota į ekstremalias oro sąlygas.

Kelyje įklimpę vaikinai nusivylė pagalbos tarnybomis

, Alius Mikelionis
Du alytiškiai pateko į nepavydėtiną situaciją, kai jų automobilis naktį kelyje įklimpo, o norinčių padėti atsirado nedaug. Vaikinai po darbo Anykščiuose savo mikroautobusu „Ford Transit“ važiavo į Alytų. Ties Jieznu vyksta kelio darbai. Naktį vaikinai nepastebėjo kelio ženklo „Aplinkkelis“ ir  pasuko ten, kur vedė navigacija. Vaikinai teigia, kad tuo keliu važiavo ir ryte, tačiau dieną palijus kelias tapo neišvažiuojamas ir mikroautobusas įklimpo.
„Kas keisčiausia, nesulaukėme jokios pagalbos. Automobilis draustas „Kasko“ draudimu.

Alytaus kelininkai pripažino, jog kovą su gamta pralaimėjo

, Daina Baranauskaitė
Praėjusį savaitgalį ne tik Alytaus miesto, bet ir viso rajono keliai tapo internautų komentarų objektu. Miesto ir rajono keliai buvo lyginami su pragaru, mat vos pasibaigus Alytaus rajono savivaldybės ribai prasidėdavo nepalyginamai geresnės kokybės keliai.

Sodų bendrija „Dzūkija“ savo lėšomis asfaltuoja kelius

, Daina Baranauskaitė
Po aibės nesutarimų pagaliau Dzūkijos soduose išasfaltuotos visos problemiškiausios kelių atkarpos. Šįkart asfaltuota 960 metrų atkarpa, kuri atsiėjo 75 tūkstančius eurų. Tai sodų bendrija atliko savo lėšomis.
Sodų bendrijoje „Dzūkija“ speciali asfaltbetonio tiesimo technika baigė asfaltuoti paskutinę numatytą kelio atkarpą. Nepasitenkinimas dėl prastų kelių tęsiasi metų metus. Žmonės skundėsi, kad sunku išvažiuoti į darbus, vaikus nuvežti į darželius, mokyklas.

Alytaus rajono keliams tvarkyti ir prižiūrėti beveik 2 mln. eurų

, Alytaus rajono savivaldybės informacija
LR susisiekimo ministerijai Alytaus rajono savivaldybė buvo pateikusi sąrašą kelių ir gatvių, kuriuos reikia tvarkyti. Ministerija tikslinių lėšų skyrė tik Alytaus rajono Miroslavo, Punios ir Alovės kelių ir gatvių tvarkymui. Iš viso 271 tūkst. 960 Eur.  
Už 106 tūkst. Eur bus rekonstruojamas Alovės seniūnijos vietinės reikšmės kelias Poteronys–Skirgailiai.  79 tūkst. 70 Eur skirta Punios seniūnijos Punios kaimo Mergelio gatvės rekonstrukcijai.

„Alytaus regiono keliuose“ dėl finansinių sunkumų teks atleisti dalį darbuotojų, trečiojo lygio kelių priežiūros gerinimui pažadai nežarstomi

, Daina Baranauskaitė

Finansiniai sunkumai slegia ne tik savivaldybes, galvojančias, kaip išgyventi. Paaiškėjo, kad gyventojų nusiskundimai dėl „Alytaus regiono kelių“ trečiojo lygio kelių valymo neoperatyvumo – pagrįsti. Valstybinė įstaiga 2013-uosius pradėjo su skolomis, neišvengiamai prabilta apie darbuotojų atleidimą.  

Surinkti turinį