kiaulių maras

Raitininkų seniūnijoje – šeši šernų krituoliai

Nerimą sėja žinia, jog Alytaus rajone atsinaujino afrikinis kiaulių maras. Alytaus maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, per liepos mėnesį Raitininkų seniūnijoje net šešiems šernų krituoliams nustatyta ši užkrečiamoji liga.
Ekstremali situacija Alytaus rajone paskelbta daugiau nei prieš dvejus metus, praėjusių metų pabaigoje ji atšaukta.
Specialistai teigia, kad afrikinio kiaulių maro pavojus dar nepraėjo.

Alytaus rajone – dar vienas afrikinio kiaulių maro židinys

, Daina Baranauskaitė
Jau oficialiai skelbiama, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijoje, sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras. Alytaus rajone tai antras atvejis.

Kone 2 mln. litų kainuosianti tvora – barjeras nuo šernų

, Daina Baranauskaitė

Antradienį turėjo prasidėti šernų migracijai kelią užtversiančios kone du milijonus litų kainuosiančios tvoros statybos Alytaus rajone. Vyrai benzininiais pjūklais turėjo išpjauti krūmus, mat trečiadienį buvo suplanuota statyti tvoros atramas.

Konkursą laimėjusios bendrovės „Telekonta“ atstovai negalėjo paaiškinti, kodėl darbai neprasidėjo. Nors ir diena pavėlavus, vis tik jau pradėti pirmieji tvoros statybų žingsniai. Ką apie tvoros naudą mano vietos gyventojai ir kokie specialistų argumentai – domisi „Dainavos žodis“.

Dėl afrikinio kiaulių maro – konkretūs reikalavimai Alytaus rajono gyventojams

, Daina Baranauskaitė

Pirmadienį Alytaus rajono savivaldybėje lankėsi Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas, Ekstremalių situacijų operacijos vadovas Jonas Milius. Jis pristatė, kokių priemonių imamasi dėl afrikinio kiaulių maro. Taip pat pareiškė, jog gyvenantieji 10 kilometrų spinduliu aplink Varčios mišką nedelsiant privalo išskersti auginamas kiaules. Už vieną kiaulę bus skiriama 190 litų kompensacija.

Medžiotojai įtaria, kad kiaulių maras pasiekė Lietuvą, Maisto ir veterinarijos tarnyba tai neigia

, Daina Baranauskaitė

Patys medžiotojai ėmė skambinti pavojaus varpais dėl Alytaus rajone masiškai krentančių šernų. Jie mano, kad laukinių gyvūnų mirties priežastis – iš kaimyninės Baltarusijos į Lietuvą jau atkeliavęs kiaulių maras. Valstybines institucijas medžiotojai kaltina tyčiniu pavojingos kiaulėms ir šernams ligos slėpimu, tuo tarpu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patikina, kad pavojingas užkratas vis dar nėra nustatytas.

Surinkti turinį