lėšos

Lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorei teks grąžinti nepelnytai išmokėtus pinigus

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto savivaldybės taryba nutarė sumažinti lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorei Zitai Reipienei pareiginės algos koeficientą. Taip pat iš Z. Reipienės darbo užmokesčio bus išskaityti jai nepelnytai permokėti pinigai. Tiesa, ne visi.
Alytaus lopšelio-darželio „Vyturėlis“  direktorė vis tik turės grąžinti jai nepelnytai išmokėtus pinigus. Visai netikėtai paaiškėjo, jog dalyvaudama konkurse Z. Reipienė  pateikė duomenis, jog turi II vadybinę kategoriją.

2018-ieji Alytaus rajone – ypatingos jautros žmogui ir jo poreikiams metai

Alytaus rajono savivaldybės taryba patvirtino 2018 metų strateginį veiklos planą ir biudžetą. Kaip gyvensime šiais metais, pagrindinius akcentus politikai sudėliojo, tačiau ką realiai pajus Alytaus rajono gyventojai – pokalbis su rajono meru Algirdu Vrubliausku.
 
– Meras yra arčiausiai žmonių esantis tiesiogiai išrinktas valdžios atstovas.

Kelias valstybinis, tačiau remontuojamas sodininkų lėšomis

, Daina Baranauskaitė
Alytaus rajone, Medūkštos kaime, kur įsikūrusi ir sodininkų bendrija „Dzūkija“, viena iš gatvių pliaupiant lietui tampa tarsi kriokliu. Nors kelio kadastriniai matavimai atlikti, jis įregistruotas kaip Lietuvos Respublikos nuosavybė, vandens plaunamą gatvę iš kaupimo lėšų remontuojasi patys sodininkai. 
Alytaus rajone, Medūkštos kaime, kur įsikūrusi ir sodininkų bendrija „Dzūkija“, remontuojama Sodininkų gatvė.

Buvusi lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktorė kaltinama biudžeto lėšų grobstymu

, Goda Čiginskaitė
Alytaus miesto savivaldybė kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą dėl lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktorės Lilijos Brusokienės galimai nusikalstamos veikos. Aštuonerius metus minėtoje ikimokyklinio ugdymo įstaigoje auklėtojai buvo mokamas atlyginimas, nors realiai moteris nedirbo. Skaičiuojama, kad padaryta 26 tūkstančių eurų žala.
Alytuje esančio lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktorė Lilija Brusokienė praėjusios savaitės ketvirtadienį, miesto tarybos sprendimu, atleista iš darbo.

Alytaus jaunimo centrą lankančių vaikų tėvams bus grąžinta dalis sumokėtų lėšų už būrelius

Nuo sausio 1 dienos Alytaus jaunimo centrą lankančių vaikų tėvai už būrelius moka 4 eurais brangiau, mat minėtai įstaigai nebuvo skirta dalis mokinio krepšelio. Pati tėvų bendruomenė kreipėsi į miesto vadovą, prašydama surasti lėšų ir grąžinti permokėtą sumą, kuri siekia per 27 tūkstančius eurų. 
Alytaus tarybos komitetuose politikai svarsto klausimą dėl sutikimo kompensuoti dalį mėnesinio mokesčio  už neformalųjį vaikų švietimą Alytaus jaunimo centre.

Kai kuriems prastos būklės ligoninės skyriams savivaldybė planuoja ištiesti pagalbos ranką

, Daina Baranauskaitė
Kai kurių Alytaus apskrities ligoninės skyrių palatos, bendro naudojimo patalpos labai prastos būklės. Tai savo kailiu pajuto ir kai kurie tarybos nariai, kai sunegalavo jų artimieji. Apie būtinybę padėti ligoninei finansiškai prabilo tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų, Investicijų ir biudžeto bei kitų komitetų nariai. 
Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje apsilankė dalis miesto tarybos narių, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Silvija Peštenienė. Politikai domėjosi, kokios būklės yra gydymo įstaigos skyriai.

Vidzgirio mokyklos gamtos kabinetui taryba neskyrė prašomų lėšų

, Daina Baranauskaitė
Audringos diskusijos Alytaus miesto tarybos posėdyje kilo dėl Vidzgirio pagrindinės mokyklos prašomų 5.5 tūkstančio eurų gamtos mokslų mokymo informacijos centro kabinetui. Į jį jau investuota apie 30 tūkstančių eurų, tačiau dar pinigų paprašyta baigiamiesiems darbams.

Alytaus biudžeto analizė: mokesčiai renkami geriau nei pernai, tačiau skolinimosi limitas senka

, Daina Baranauskaitė
Nors naujasis Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas dirba vos mėnesį, o jo pavaduotojai skaičiuoja vos pirmąsias darbo dienas, tarybos nariams surengtas biudžeto situacijos pristatymas. Konstatuota, jog biudžetas surenkamas geriau negu pernai, tačiau skolinimosi limitas senka.
Alytaus miesto savivaldybės tarybos komitetų pirmininkų pageidavimu politikams buvo pristatyta biudžeto situacija. Kalbėta apie bendruosius biudžeto planavimo principus, apie strateginių planų sudarymą, aptartas biudžeto pajamų ir išlaidų planas.

Alytui iš rankų išsprūdo 1 mln. eurų Perspektyvinės gatvės tiesimui

, Daina Baranauskaitė
Labai nemaloni žinia vežėjams – kelio atkarpa nuo buvusio mėsos kombinato iki buvusios eksperimentinių namų statybos kombinato teritorijos nebus įrengta. Priežastis – per ilgai užsitęsę statybinių kompanijų teismai dėl šio objekto. Alytui iš rankų išsprūdo daugiau nei 1 mln. eurų.
Dėl statybinių kompanijų teismų maratono Alytus netenka 1 mln. eurų Perspektyvinei gatvei įrengti.

Upiniai mašalai kamuoja Dzūkiją, tačiau lėšų jiems naikinti kol kas neskiriama

, Daina Baranauskaitė
Atšilę orai į Dzūkiją atnešė didžiausią gyventojų siaubą – pirmuosius pulkus upinių mašalų. Šiemet Nemune besiveisiančių kraujasiurbių ordos gali būti itin gausios, nes jiems naikinti valstybė ir vėl nesurado pinigų. Penktus metus iš eilės. Druskininkų opozicijos atstovai surinko parašus, kad mašalų naikinimui būtų rasta pinigų kurorto biudžete.
Surinkti turinį