Nakvynės namai

Protestuotojus gynusiam nakvynės namų gyventojui nustatytas rankos lūžis

, Alius Mikelionis
Būna taip, kad vaidybą sunku atskirti nuo tikrovės. Taip atsitiko nakvynės namų gyventojui Alytuje. Miesto policija aiškinasi, ar nesulaužė benamiui rankos. Pareigūnai rengė pratybas, per kurias tramdė ir sulaikė tariamus protestuotojus. Pro šalį einantis benamis apie mokymus nežinojo ir keikdamasis su lazda rankoje puolė ginti tariamai sulaikomų žmonių. Policininkams aršų gynėją teko sulaikyti. Vėliau paaiškėjo, kad benamiui sulaužyta ranka.
Policininkų pratybos miesto širdyje atrodė kaip tikras įvykis. Čia buvo imituojamas nesankcionuotas mitingas.

Nakvynės namų gyventojas papasakojo, kaip prasimano pinigų alkoholiui ir kur jį perka

, Alius Mikelionis
Alytaus rajono savivaldybė vėl bando sutelkti pajėgas kovoje su priklausomybę nuo alkoholio turinčiais rajono gyventojais. Viena pirmųjų šalyje, prieš beveik ketverius metus, blaivinti tokius asmenis pradėjusi Alytaus rajono savivaldybė įspūdingais rezultatais kol kas pasigirti negali. Iš dviejų šimtų asmenų, kuriems bandyta padėti išbristi iš alkoholizmo liūno, trisdešimčiai pavyko atsitiesti, kiti „kodą nulaužė“.
Kad kaime egzistuoja alkoholizmo problema, akivaizdu.

Nakvynės namų gyventojams pašalpas siūloma mokėti nepinigine forma

, Daina Baranauskaitė
Kitą savaitę planuojama siūlyti miesto savivaldybės tarybai keisti pašalpų mokėjimo tvarką Nakvynės namų gyventojams, pašalpas leidžiantiems ne pagal paskirtį.
Alytaus nakvynės namuose gyvena apie 60 asmenų. Dalis jų gauna senatvės pensiją, invalidumo išmoką, o apie 30 procentų žmonių – socialines išmokas.

Netikėta staigmena – po dešimtmečio Alytaus nakvynės namuose susitiko dukra ir mama

Alytaus nakvynės namuose įvyko knygos scenarijų primenanti istorija – po daugiau nei dešimtmečio susitiko motina ir dukra.
Jau antrus metus nakvynės namuose gyvenanti Vilma Urmanavičienė išvydo daugiau nei 10 metų nematytą motiną. 72 metų močiutę svetimi žmonės glaudė Jiezno rajone, o trečiadienį socialiniai darbuotojai atvežė į Alytų. Taip laikinos nakvynės kambaryje susitiko motina ir dukra.

Alytaus nakvynės namuose neliko laisvų vietų benamiams

, Daina Baranauskaitė

Paskutiniu metu Alytaus nakvynės namai perpildyti. Administracijos darbuotojai gauna pranešimų apie palapinėse, skardiniuose garažuose gyvenančius benamius, juos parsiveža bei priglaudžia. Alytaus nakvynės namai finansuojami iš miesto iždo, tačiau čia gyvena ir Alytaus rajono savivaldybės gyventojai. Prabilta apie injekcijų iš rajono biudžeto būtinybę.

Surinkti turinį